هنر و تجربه: کمپانی‌های «پارامونت پیکچرز» و «بد رُبات» متعلق به جی. جی. آبرامز، حقوق اقتباس از فیلم انیمیشن ژاپنی «نام تو» را به دست آوردند که سال گذشته با استقبال گسترده‌ی تماشاگران بومی و غیربومی به یک بلاک‌باستر بدل شد.

این دو کمپانی روز گذشته اعلام کردند که در این پروژه با کمپانی توهو مستقر در ژاپن و تهیه‌کنندگان فیلم اصلی همکاری خواهند کرد تا نسخه‌ای زنده از این داستان را به تصویر بکشند. توهو پخش فیلم در ژاپن را بر عهده خواهد داشت. اریک هایسِرِر که برای فیلم‌نامه‌ی «ورود» (دنی ویلنو) نامزد جایزه اسکار هم شد، فیلم‌نامه‌ی «نام تو» را خواهد نوشت.

نسخه‌ی ژاپنی توسط ماکوتو شینکای خلق، نوشته و کارگردانی شد. این انیمیشن، داستان پسر و دختری نوجوان را روایت می‌کند که زندگی‌های متفاوتی دارند اما متوجه می‌شوند که می‌توانند در جسم یکدیگر قرار بگیرند. آن‌ها از پشت سر گذاشتن موانعی چون زمان و مکان برای دیدار یکدیگر ناامید می‌شوند و این طور به نظر می‌رسد که از وقوع فاجعه‌ای در شرف وقوع هم نمی‌توانند جلوگیری کنند.

«نام تو» در ژاپن به فروش کل ۳۰۳ میلیون دلار دست یافت و برای دوازده هفته‌ی متوالی در صدر جدول فروش قرار داشت. به‌علاوه این انیمیشن با فروشی ۸۵ میلیون و ۶۰۰ هزار دلاری به پرفروش‌ترین فیلم ژاپنی در سینماهای چین بدل شد. فروش کل «نام تو» هم به رقمی بیش از ۳۵۵ میلیون رسید.

  • ورایتی