هنروتجربه: کارگاه آمورشی تولید فیلم در برزیل و تولید مشترک با حضور شهرام مکری و روبرتو برلینر در هفته فیلم برزیل برگزار می‌شود.

هفته فیلم برزیل به همت گروه هنروتجربه و با همکاری سفارت برزیل از شنبه ۱۵ مهرماه همزمان در تهران،شیراز و اصفهان کار خود را آغاز می‌کند. به گزارش بخش بین‌الملل هنروتجربه، شنبه ۱۵ مهر ساعت ۲۰ کارگاه آموزشی با موضوع تولید فیلم در برزیل و تولید مشترک توسط شهرام مکری کارگردان فیلم‌هایی چون «اشکان، انگشتر متبرک وچند داستان دیگر» و «ماهی وگربه» و روبرتو برلینر کارگردان برزیلی و برنده جایزه اصلی جشنواره توکیو برپا می‌شود. در کارگاه آموزشی هفته فیلم برزیل سفیر برزیل و سایر سفرا و جمعی از فیلم‌سازان حضور دارند.پیش از برگزاری کارگاه آموزشی؛ فیلم «نیسه:دیوانگی محض»به کارگردانی روبرتو برلینر به نمایش در می‌آید.

درام برزیلی «نیسه: قلب دیوانگی» ساخته روبرتو برلینر  در سال ۲۰۱۵ موفق شد جایزه اصلی بخش مسابقه بین‌الملل بیست‌وهشتمین جشنواره بین‌المللی فیلم توکیو را به دست بیاورد.

«نیسه: قلب دیوانگی» داستان واقعی دکتر نیسه دا سیلویرا روان‌پزشک زنی را روایت می‌کند که در دهه ۱۹۴۰ توانست اصلاحاتی در سیستم پزشکی برزیل ایجاد کند. گلوریا پیریس نیز برای بازی در نقش این پزشک بیماری‌های روانی جایزه بهترین بازیگر زن جشنواره را دریافت کرد.