هنر و تجربه: کیت وینسلت دو دهه پس از اولین همکاری‌اش با جیمز کامرون در «تایتانیک»، به گروه بازیگران دنباله‌های «آواتار» پیوست.

کامرون در این‌باره می‌گوید: «کیت و من پس از «تایتانیک» بیست سال است که دنبال فرصت دیگری برای همکاری بودیم. من بی‌صبرانه منتظرم تا او را در قالب شخصیت رونل به تماشا بنشینم.» طبق برنامه، چهار دنباله بر «آواتار» ساخته می‌شود که اولین آن هجدهم دسامبر ۲۰۲۰ اکران خواهد شد. «آواتار۳» هفدهم دسامبر ۲۰۲۱ روی پرده می‌رود و سه سال بعد از آن در ۲۰ دسامبر ۲۰۲۴، «آواتار۴» از راه می‌رسد که با فاصله‌ یک سال و در نوزدهم دسامبر ۲۰۲۵ با «آواتار۵» به پایان خواهد رسید.

کامرون فیلم‌برداری اولین فیلم از این دنباله‌ها را از هفته‌ گذشته در کالیفرنیا آغاز کرده است. فانتزی حماسی «آواتار» در سال ۲۰۰۹ روی پرده رفت و هم‌چنان با فروشی دو میلیارد و هشتصد میلیون دلاری پرفروش‌ترین فیلم تاریخ سینماست. کامرون که اولین بار در سال ۲۰۱۶ از چهار دنباله‌ «آواتار» خبر داد، ابتدا می‌خواست دو فیلم دیگر برای این مجموعه بسازد که پس از دیدار با نویسندگان، هنرمندان و طراحان به این نتیجه رسید که مصالحش برای دو فیلم خیلی زیاد است و باید سه فیلم بسازد که در ادامه به چهار دنباله انجامید!

کیت وینسلت برای «کتاب‌خوان» برنده جایزه اسکار شد و برای فیلم‌های «تایتانیک»، «حس و حساسیت»، «آیریس»، «نور ابدی ذهن بی‌آلایش» و «بچه‌های کوچک» نامزد دریافت تندیس طلایی شد.

  • ورایتی