هنروتجربه: کارگاه آموزشی «تولید فیلم در برزیل» با حضور روبرتو برلینر و محسن امیریوسفی در سینما سوره اصفهان برگزار می‌شود.

هفته فیلم برزیل از ۱۵ مهر کار خود را همزمان در سه شهر تهران، اصفهان و شیراز آغاز کرده‌است. روز دوشنبه ۱۷ مهرماه پس از نمایش «نیسه: دیوانگی محض» ساخته روبرتو برلینر از ساعت ۱۹ کارگاه آموزشی «تولید فیلم در برزیل» با حضور روبرتو برلینر و محسن امیریوسفی برگزار می‌شود.

«نیسه:دیوانگی محض» محصول ۲۰۱۵ و ساخته روبرتو برلینر از کارگردان‌ها و فیلم‌نامه نویسان مطرح سینمای برزیل است. این فیلم براساس یک داستان واقعی ساخته شده و زندگی یک روانپزشک با نام نیسه سیلوییرا و تلاش‌های او را برای درمان بیمارانش با هنر نقاشی را تصویر می‌کشد. این فیلم تاکنون در جشنواره‌های متعددی به نمایش درآمده و جوایزی چون جایزه اصلی بخش مسابقه و جایزه بهترین بازیگر نقش اول زن  بین‌الملل بیست و هشتمین جشنواره بین‌المللی فیلم توکیو  را دریافت کرده‌است. از دیگر آثار روبرتو برلینر می‌توان به مستند «متولد شده برای کوری»، فیلم مستند کوتاه «شما همانی هستید که برایش به دنیا آمده­‌اید» و «تغییر بُعد درون» اشاره کرد. محسن امیر یوسفی نیز کارگردان فیلم‌هایی چون «خواب تلخ»،«آتشکار» و«آشغال‌های دوست‌داشتنی» است که اولین ساخته او«خواب تلخ» در گروه هنروتجربه به نمایش درآمد.این دوکارگردان قرار است درباره تولید در فیلم برزیل با نگاهی به وضعیت سینما و سینماگران مستقل و تجربی صحبت کنند.

هفته فیلم برزیل از ۱۵ تا ۲۱ مهرماه به همت گروه هنروتجربه و با همکاری سفارت برزیل درحال برگزاری است.

بروشور هفته فیلم برزیل