هنروتجربه: هفته فیلم برزیل که به همت گروه سینمایی هنروتجربه و با همکاری سفارت برزیل در حال برگزاری است، با استقبال  مخاطبان  مواجه شده است.

این هفته فیلم که از روز شنبه ۱۵ مهرماه کار خود را در تهران، اصفهان و شیراز آغاز کرد با حضور هنرمندان، مدیران و سینمادوستان هردو کشور در حال برگزاری است و این رویداد فرهنگی تا روز جمعه ۲۱ مهر ادامه دارد. استقبال خوب تماشاگران در شهرهای تهران ، اصفهان و شیراز ، از این رویداد  فرهنگی که روز به روز هم افزایش می‌یابد، نشان می‌دهد که اهالی سینما و مخاطبان سینمای ایران به دنبال شناسایی سینمای هنری و فرهنگی در نقاط دور دنیا هستند و نیاز ذهنی مخاطبان از سینمای جهان تنها محدود به فیلم‌های تجاری و عامه‌پسند نیست.

در مجموع در هفته فیلم برزیل ۷ فیلم بلندداستانی، انیمیشن و فیلم مستند به نمایش درمی‌آید و تا روز سه شنبه(۱۸ مهر) «کارگاه تولید فیلم در برزیل و تولید مشترک» با حضور روبرتو برلینر و شهرام مکری در خانه هنرمندان و کارگاه دیگری با همین عنوان با حضور روبرتو برلینر و محسن امیریوسفی در اصفهان برگزار شد و امروز(چهارشنبه ۱۹ مهر) کارگاه تولید فیلم در شیراز با حضور روبرتو برلینر و بهتاش صناعی ها برگزار می‌شود. 

در این هفته و تاکنون فیلم‌های «نیسه:دیوانگی محض» محصول ۲۰۱۵ ساخته روبرتو برلینر، «جنوب غربی» به کارگردانی ادواردو نونس درسال ۲۰۱۲، «سینما، آسپرین و کرکس‌ها»محصول ۲۰۰۶ به کارگردانی مارسلو گومز و «در میان دره‌ها»محصول ۲۰۱۴ ساخته فیلیپ بارسینسکی درخانه هنرمندان به نمایش درآمده و در روزهای آتی مستند «۵ مرتبه چیکو: پیر مرد و همراهانش »، «۵مرتبه فاولا، اکنون به وسیله ما» و انیمیشن «پسر و جهان» به نمایش درمی‌آیند.

هفته فیلم برزیل دومین رویداد فرهنگی بخش بین‌الملل گروه هنروتجربه است. پیش از این هفته فیلم ارمنستان با حضور کارگردانان و مدیران فرهنگی ارمنی در ایران برگزار و با استقبال خوبی مواجه شده بود.

بروشور هفته فیلم برزیل