هنر و تجربه: کیت وینسلت که شب گذشته برای اولین نمایش جهانی جدیدترین فیلمش «واندر ویل» در جشنواره فیلم نیویورک در مرکز لینکلن روی صحنه رفت، فقط درباره این فیلم و همکاری تازه‌اش با وودی آلن صحبت نکرد.

وینسلت در میان صحبت‌هایش یادی هم از فیلم تحسین‌شده‌ «نور ابدی ذهن بی‌آلایش» (میشل گوندری، ۲۰۰۴) کرد که بر اساس یکی از فیلم‌نامه‌های درخشان چارلی کافمن خلق شد. این بازیگر اسکاری درباره این فیلم و نقش خودش گفت که بدش نمی‌آید دوباره در قالب شخصیت کلمنتاین ظاهر شود.

او چنین توضیح داد: «واقعاً دوست دارم دوباره در قالب این شخصیت قرار بگیرم چون تجربه‌ فوق‌العاده‌ای بود؛ و امکان استفاده از رنگ‌های متفاوت برای موهایش بی‌شمار بود! شما دوست ندارید یک بار دیگر کلمنتاین را به عنوان زنی ۴۲ ساله ببینید؟ دلم می‌خواهد بدانم چه اتفاقی برای او می‌افتد. این ایده را هم دوست دارم که ببینم او اهمیتی به خودش نداده و چاق شده و فقط در پی رسیدن به احساس شادی بوده است؛ و البته با لباس‌های دیوانه‌وارتر و رنگ‌های بیش‌تر برای موهای او!»

کیت وینسلت در «نور ابدی ذهن بی‌آلایش» در برابر جیم کری بازی کرد و خاطره تماشای آن فیلم برای عموم سینمادوستان به قدری شیرین و فراموش‌نشدنی است که بی‌تردید اغلب‌شان مثل وینسلت دوست دارند دوباره پا به جهان داستانی آن فیلم بگذارند، به‌خصوص اگر پای چارلی کافمن در میان باشد.

  • ایندی‌وایر