هنر و تجربه: درام چینی «فرشتگان سفید می‌پوشند» به عنوان فیلم افتتاحیه‌ی جشنواره بین‌المللی سنگاپور معرفی شد.

این فیلم که با حمله‌ی یک مقام رسمی به دو دختر مدرسه‌ای آغاز می‌شود، با داستانی درباره فساد، تبانی و مصالحه ادامه پیدا می‌کند و در شهری کنار دریا – که در فساد غوطه‌ور شده – ماجراهایش می‌گذرد. این دومین فیلم کارنامه‌ی ویوین کو است که پیش از این، فیلم «خیابان تله»/ Trap Street را ساخته بود.

«فرشتگان سفید می‌پوشند» اولین نمایش جهانی‌اش را اوایل امسال در جشنواره فیلم ونیز پشت سر گذاشت و پس از آن در جشنواره‌های تورنتو و لندن هم روی پرده رفت. این فیلم در ادامه هم سه نامزدی در پنجاه‌وچهارمین دوره از جوایز اسب طلایی کسب کرده است که ۲۵ نوامبر (۴ آذر) در تالاری در شهر تایپه برگزار می‌شود.

یونی هادی مدیر اجرایی جشنواره سنگاپور در بیانیه‌ای چنین اعلام کرد: «ویوین کو به عنوان یکی از معدود زنان تهیه‌کننده و فیلم‌ساز چینی برای خودش اسم‌ورسمی دست‌وپا کرده و یکی از حامیان جدی سینمای مستقل است. «فرشتگان سفید می‌پوشند» نمایشگر سبک سینمایی پربار اوست در روایت یک داستان پرتنش از حاشیه‌های جامعه از طریق لنزهای دوربین و تلاش برای ثبت دیدگاهی زنانه در خصوص وضعیت ظلم و تعدی.»

بیست‌وهشتمین دوره از این رویداد سینمایی از ۲۳ نوامبر تا ۳ دسامبر (۲ تا ۱۲ آذر) برپا خواهد شد. فهرست کامل آثار انتخابی اواخر این ماه اعلام خواهد شد.

  • ورایتی