هنروتجربه: بیست و ششمین جشنواره‌ بین‌المللی فیلم برکلی و پنجمین جشنواره‌ فیلم پورتلند میزبان فیلم سینمایی «کوپال» به نویسندگی و کارگردانی کاظم ملایی است.

فیلم سینمایی «کوپال» در ادامه حضورهای جهانی خود به عنوان تنها نماینده‌ سینمای ایران در بخش اصلی جشنواره‌های برکلی و پورتلند آمریکا به نمایش درمی‌آید. این فیلم  در تاریخ ۲ نوامبر (۱۱ آبان) در بخش مسابقه‌ آثار داستانی جشنواره‌ پورتلند و در روز ۴ نوامبر (۱۳ آبان) در بخش مسابقه‌ آثار سینمایی جشنواره‌ برکلی روی پرده می‌رود.

«کوپال» اولین اثر سینمایی کاظم ملایی است که قرار است ماه آینده در سینماهای کشور به نمایش درآید. این فیلم که سال گذشته به عنوان یکی از آثار متفاوت سی و پنجمین جشنواره‌ فیلم فجر مطرح شد، قصه‌ یک تاکسیدرمیست با نام دکتر احمد کوپال است که دقیقا قبل از تحویل سال نو با چالشی سخت در زندگی‌ شخصی‌اش مواجه می‌شود.

«کوپال» امروز بیستم اکتبر (۲۸ مهر) علاوه بر نمایش در بخش مسابقه‌ دوازدهمین جشنواره‌ فیلم اورلاندو در بخش بین‌الملل سی و چهارمین جشنواره‌ فیلم بوگوتای کلمبیا نیز روی پرده می‌رود تا به نمایندگی از آسیا برای کسب حلقه‌ زرین پره‌کلمبین با آثاری از اسپانیا، کانادا، برزیل، فرانسه و کرواسی رقابت کند.