هنروتجربه: اخبار این روزهای رسانه‌ها بیشتر حول و حوش جشنواره فیلم کوتاه و کم و کیف برگزاری آن و هم‌چنین فیلم‌های اکران گروه‌های سینمایی می‌گذرد.

مستند «بزم رزم» یکی از این فیلم‌های این روزهای سینماهای هنروتجربه است که هم با استقبال تماشاگران و هم با همراهی هنرمندان عرصه موسیقی و منتقدان مواجه شده‌است. سید وحید حسینی کارگردان این فیلم و محدثه گلچین  تدوین‌گر این مستند در گفت‌وگویی با خبرگزاری مهر که امروز(شنبه ۲۹ مهر) اولین بخش آن منتشر شده،درباره نحوه ساخت این مستند و رویکردشان صحبت کرده‌اند.حسینی در ابتدای این گفت‌وگو از شکل‌گیری این مستند می‌گوید:«چند سالی بود که موضوع این مستند در ذهن من وجود داشت و ناشی از علاقه خودم به موسیقی بود چون من از کودکی تا به حال شنونده جدی موسیقی و علاقه‌مند به مرور تاریخ معاصر ایران در آثارم هستم کما این‌که این موضوع را در فیلم‌های قبلی من هم می‌بینید. از سوی دیگر تاکنون زیاد به وضعیت موسیقی در آن سال ها به صورت کامل و جدی پرداخته نشده و تنها تلویزیون به صورت جسته گریخته این موضوع را نشان داده بود بنابراین در فرصتی که فراهم شد به ساخت آن پرداختم.»
و درباره نحوه پژوهش برای ساخت این اثر نیز توضیح می‌دهد:«  پژوهش این اثر توجه همه را به خود جلب کرده است، البته من فکر نمی‌کنم که کار خاصی انجام داده‌ایم. به طور کلی باید بگویم ۳۰ درصد از پژوهش «بزم رزم» پیش از ساخت و نوشتن طرح آن، انجام گرفته زیرا همان‌طور که گفتم من از کودکی به موسیقی علاقه داشتم برای مثال آثار چاوش را از همان دوران گوش دادم و درباره آن اطلاعاتی دارم. همچنین می توانم بگویم که پژوهش «بزم رزم» در دل کار انجام شد. راستش را بخواهید به این صورت نبود که من شش ماه وقت بگذارم تا به یک پژوهش جامع و کامل بپردازم و بر اساس یک سناریویی به مصاحبه با استادان موسیقی بپردازم زیرا همانطور که می دانید این عزیزان یکبار بیشتر فرصت مصاحبه نمی دهند بنابراین باید در همان یکبار تمام سوالاتم را می پرسیدم. نکته دیگر این است که من در ابتدای کار یک لیست ۸۰ نفره از افراد مختلف مانند شاعر، تنظیم کننده، آهنگساز، مدیر فرهنگی، خواننده و… تهیه کردم و هر فردی که در دهه ۶۰ در حوزه موسیقی فعال بود در لیست من قرار داشت که به مرور افراد این لیست را کم کردم و با برخی از آنها در حد یک گپ تلفنی مصاحبه کردم و با برخی قرار حضوری گذاشتم.»
تدوین‌گر فیلم نیز در پاسخ به سوالی پیرامون ارتباط خوبی که بین مصاحبه شونده‌ها ایجاد شده عنوان می‌کند:«چیزی که باعث قوی شدن تدوین آثار مصاحبه محور می‌شود این است که از بین صحبت‌های افراد اشتراکات را دربیاوریم و یک نظم و انسجامی به آن بدهیم که در «بزم رزم» هم سعی کردیم این موضوع را به حد اعلا برسانیم. من زیاد فیلم مصاحبه محور تدوین کرده و در بسیاری از مواقع خودم به هنگام مصاحبه در صحنه حضور داشته و به قضایا آشنا بوده‌ام.»

از دیگر اخبار مرتبط با فیلم «بزم رزم» که در رسانه‌ها دیده می‌شود می‌توان به اکران این فیلم با حضور چهره‌های فرهنگی و هنری اشاره کرد.مستند «بزم رزم» پنج‌شنبه ۲۷ مهر در موزه سینما در اکرانی با حضور احمد مسجدجامعی عضو شورای اسلامی شهر تهران، سیدمحمدعلی ابطحی، سیدفرید قاسمی مورخ پیشکسوت مطبوعات و پژوهشگر، مهدی امین‌فروغی محقق و پژوهشگر موسیقی، مهدی فیروزان مدیرعامل مجموعه فرهنگی شهرکتاب، فاطمه صدرعاملی پژوهشگر و فعال مدنی، سمیه ابطحی مدیر فرهنگی و جمعی از اهالی فرهنگ و هنر به نمایش درآمد.
احمد مسجدجامعی پس از پایان نمایش فیلم، درباره مستند «بزم رزم» گفت: «به اعتقاد من این مستند آغاز خوبی برای شروع مجموعه گفت‌وگوها درباره تاریخ معاصر در زمینه فرهنگ و هنر است و وجود مستندهایی از این دست برای تدوین سیاست‌های فرهنگی آینده خوب است.»

روزنامه هنرمند در شماره امروز به سراغ کارگردان فیلم «ائو/خانه» رفته است. این گفت‌وگو تیتر و عکس اول این روزنامه را به خود اختصاص داده‌است. اصغر یوسفی نژاد که فیلمش از ۲۳ آبان در سینماهای هنروتجربه اکران شده‌است،درباره نحوه شکل‌گیری این فیلم صحبت کرده‌است.