هنر و تجربه: لوکا گوادانینو که  امسال از تعریف‌ها و تمجیدهای فیلم جدیدش «مرا با اسم خودت صدا بزن» لذت می‌برد، سال آینده هم با پروژه‌ای مطرح خواهد شد که تا امروز به عنوان بازسازی فیلم کلاسیک داریو آرجنتو با نام «سوسپیریا» آن را می‌شناختند.

این پروژه پر از بازیگران بااستعدادی مانند تیلدا سویینتن، داکوتا جانسن، میا گاث، کلویی گریس مورتز، لاتز ایبرس‌دورف و جسیکا هارپر است و موسیقی متن آن را هم رهبر گروه رِیدیوهِد یعنی تام یورک تصنیف خواهد کرد. با این وجود اگر به عنوان یک بازسازی به این فیلم نگاه شود، کارش خیلی دشوار می‌شود و شاید برای همین، وقت آن رسیده باشد که علاقه‌مندان آن را فیلم دیگری در نظر بگیرند و در این خصوص با نظر تیلدا سویینتن همراه شوند.

سویینتن در گفت‌وگوی تازه‌اش با «AlloCiné» و در دفاع از تصمیمش برای بازی در این فیلم گفته است: «این فیلم نسخه‌ی جدیدی است و بازسازی به حساب نمی‌آید. باید به این موضوع توجه داشته باشیم چون همه‌ی ما طرفداران پروپاقرص فیلم داریو آرجنتو هستیم و می‌دانیم که بازسازی آن غیرممکن است. اصلاً من برای همین بازی در فیلم را پذیرفتم که قرار است به‌کل اثر دیگری باشد! فیلم از همان داستان الهام گرفته است اما در مسیرهای دیگری پیش می‌رود…» به عبارت دیگر، جادوی نسخه‌ی اریژینال «سوسپیریا» به گونه‌ای بوده است که گوادانینو و دیگر سازندگان فیلم جادوی خودشان را برای این پروژه در نظر گرفته‌اند و قید بازسازی را از همان ابتدا زده‌اند.

  • پلی‌لیست