هنروتجربه: بهترین بازی‌های جیم کری در قالب هر فهرستی تنظیم شوند، حتماً شامل ایفای نقش او در قالب اندی کافمن در «مردی روی ماه» به کارگردانی میلوش فورمن می‌شوند و این بازی درخشان جایی بین پنج‌تای برتر قرار خواهد گرفت.

جیم کری برای این بازی‌اش مورد تحسین جهانی قرار گرفت و به خاطر جان بخشیدن به شخصیت این کمدین و هنرمند، جایزه گلدن گلوب بهترین بازیگر مرد برای یک فیلم کمدی/ موزیکال را هم برنده شد؛ و حالا او نگاه دوباره‌ای انداخته است به فرایند «کافمن شدن» خود در مستند جدیدی از نتفلیکس با نام «جیم و اندی: جهان باقی».

این فیلم به کارگردانی کریس اسمیت تصاویری از پشت صحنه‌های «مردی روی ماه» را در خود دارد که پیش از این دیده نشده‌اند. مستند «جیم و اندی: جهان باقی» به وقایع‌نگاری فرایند هنری و این موضوع می‌پردازد که جیم کری چه‌طور کاملاً در کالبد کافمن افسانه‌ای جای گرفته است؛ و برای این کار از چه شیوه‌ای استفاده کرده و چه‌طور در زمان تولید وضعیت خودش را حفظ کرده است.

«جیم و اندی: جهان باقی» که اولین نمایش جهانی‌اش را در جشنواره ونیز پشت سر گذاشت، از هفدهم نوامبر (۲۶ آبان) در نتفلیکس عرضه می‌شود. به همین بهانه، اولین پیش‌پرده‌ی این مستند به‌تازگی در فضای مجازی در دسترس علاقه‌مندان قرار گرفته است.

  • ایندی‌وایر