هنر و تجربه: تیم راث رویکرد منحصربه‌فردی برای تصاحب نقش‌های مورد علاقه‌اش دارد. او حالا و پس از افشای چگونگی همکاری و پذیرش نقشش در «سگ‌های انباری» (کوئنتین تارانتینو، ۱۹۹۲) جلوه‌ی دیگری از توانایی‌هایش را برملا کرده است!

از قرار معلوم، تیم راث بی‌امان به دیوید لینچ پیامک می‌داد تا نقشش در فصل سوم «تویین پیکس» پررنگ‌تر از قبل شود! تهیه‌کننده‌ی اجرایی ، سابرینا ساترلند در جشنواره دیسرابشِن در این باره چنین توضیح داد: «دیوید می‌خواست تجربه کند و کارهای متفاوتی را در جریان تولید و تصویربرداری انجام دهد. به عنوان مثال تیم راث و جنیفر جیسن لی (که هر دو نقش قاتلان قراردادی را بازی می‌کنند) واقعاً از حضورشان در این پروژه لذت بردند. وقتی کار آن‌ها تمام شد، تیم همین طور به ما پیامک می‌زد که می‌خواست که نقشش را پررنگ‌تر کنیم.»

ساترلند در ادامه می‌افزاید: «برای همین من با دیوید صحبت کردم و او موافقت کرد. دیوید صحنه‌ی دیگری را ویژه‌ی آن‌ها نوشت تا بتوانند دوباره به داستان برگردند و یک روز دیگر جلوی دوربین فصل سوم این سریال بروند.»  اگر هم اصل ماجرا این طور بوده و پافشاری و سماجت تیم راث به چنین ماجرایی انجامیده است، در نهایت همه چیز در ساختار داستانی و روایتگری جواب داده است.

ایندی‌وایر•