هنروتجربه: تاریخ اکران قصه‌ پریان عاشقانه‌ گیرمو دل تورو با عنوان «شکل آب» – که تا همین جا هم بسیار تحسین شده است – مشخص شد، اما موضوع عجیب این است که فیلم فقط در یک سالن سینما روی پرده خواهد رفت!

«شکل آب» روز جمعه اول دسامبر (ده آذر) به صورت محدود و فقط در یکی از سینماهای شهر نیویورک به نمایش درمی‌آید تا حتی مثل دیگر فیلم‌های اکران‌محدود در هفته‌ اولش در دو شهر (نیویورک و لس‌آنجلس) هم روی پرده نرفته باشد؛ بماند که در نیویورک هم فقط یک سالن خواهد داشت. اما از هفته‌ دوم اکران، فیلم در لس‌آنجلس هم اکران می‌شود و بعد از آن در هفته‌های آتی به شهرهای دیگر خواهد رسید!

با این‌که هنوز تبلیغات «شکل آب» با بازی سالی هاکینز شروع نشده است اما این فیلم مهم فصل جوایز به احتمال قوی از اکران و فروش خوبی در ماه دسامبر بهره‌مند خواهد شد. با این حال مشخص نیست که چرا برای فیلم برنده شیر طلایی ونیز، چنین برنامه‌ اکران عجیبی در نظر گرفته شده است. البته باید توجه داشت که در هفته‌ اول دسامبر گیشه‌ی خلوتی داریم و به‌جز چند اکران محدود، هنوز اکران گسترده‌ای برای آن در نظر گرفته نشده است. در هر صورت فیلم دل تورو با «هنرمند افتضاح» و «واندر ویل» اکران می‌شود و هفته‌ بعدش باید با فیلم‌های مطرح و کنجکاوی‌برانگیزی چون «من، تانیا» و «همه پول‌های دنیا» بر سر تصاحب تماشاگران رقابت کند.

  • ایندی‌وایر