هنروتجربه: الخاندرو گونزالس ایناریتو برای فیلم واقعیت مجازی «گوشت و شن» اسکاری ویژه را دریافت می‌کند.

ایناریتو اولین بار این فیلم کوتاه را که با استفاده از تکنولوژی واقعیت مجازی ساخته شده، در هفتادمین دوره جشنواره فیلم کن به نمایش گذاشت و حالا به این کارگردان به دلیل ارایه تجربه‌ای قوی در قصه‌گویی اسکار ویژه تعلق می‌گیرد.این جایزه ۱۱ نوامبر در مراسم جوایز حکام آکادمی (Governors Awards) به ایناریتو اهدا می‌شود.

رییس آکادمی اسکار به نمایندگی از هیات مدیره آن بیانیه‌ای را منتشر و در آن تاکید کرده‌است:« روسای آکادمی مفتخرند که یک اسکار ویژه به فیلم «گوشت و شن» اهدا کنند؛ فیلمی که در آن آلخاندرو ایناریتو و فیلمبردارش امانوئل لوبسکی دریچه‌ای جدید به امکانات سینمایی برای ما گشوده‌اند.»

«گوشت و شن» اکنون در لس‌آنجلس ، میلان و مکزیک در حال اکران است. این فیلم که با تکنیک واقعیت مجازی ساخته شده فیلم کوتاهی است که وضعیت پرتنش پناهجویان غیرقانونی در مرز مکزیک و آمریکا را موضوع خود قرار داده است.

ایناریتو تاکنون دو بار اسکار بهترین کارگردانی را دریافت کرده که یکی برای «مرد پرنده‌ای» و دیگری برای «بازگشته از گور» بوده است. لوبسکی نیز اسکار فیلم‌برداری را برای هر دوی این فیلم‌ها و نیز فیلم «جاذبه» دریافت کرده است.