هنروتجربه: نشریه‌ «ایندی‌وایر» در رویدادی از چهره‌های خلاق مستقل در سینما و تلویزیون با عنوان «IndieWire Honors» تجلیل به عمل می‌آورد.

در این رویداد تازه که برای اولین بار در دوم نوامبر (۱۱ آبان) در لس‌آنجلس برگزار می‌شود، از شش نفر از مهم‌ترین چهره‌های صنعت سرگرمی قدردانی می‌شود و ویدئوها و گفت‌وگوهای این مراسم در سایت «ایندی‌وایر» عرضه می‌شوند.

دانا هریس در مقام سردبیر «ایندی‌وایر» چنین گفته است: «ایندی‌وایر برای بیش از بیست سال است که پذیرای استعدادهای تازه‌ای بوده است که به پیشرفت داستان‌گویی اریژینال و منحصربه‌فرد کمک کرده‌اند. این رویداد از بهترین و بااستعدادترین‌هایی قدردانی خواهد کرد که بیان هنری‌شان را حفظ کرده‌اند و آن را گسترش داده‌اند.»

جیمز ایزریئل هم به عنوان ناشر «ایندی‌وایر» عقیده دارد: «در قلب این رویداد، مأموریت ایندی‌وایر در حمایت از هنرمندان متمایزی قرار دارد که مرزهای هنری را گسترش داده‌اند. اولین دریافت‌کنندگان این افتخار گروهی فوق‌العاده هستند که واقعاً بهتر از این نمی‌شد آن‌ها را برگزید و همگی کاملاً مایه‌ی مباهات ما هستند.»

شش نفری که توسط گروه تحریریه‌ «ایندی‌وایر» برگزیده شده‌اند و اولین دریافت‌کنندگان این جوایز افتخاری هستند، عبارتند از: مری جی. بلیج که جایزه «بازیگر خوش‌آتیه‌ سینما» را خواهد گرفت و امسال با «مادبوند» به کارگردانی دی ریز درخشیده است، البته او که برنده‌ جایزه گرمی هم هست، فعالیت‌های سینمایی‌اش را از سال ۲۰۰۱ با «ترانه‌ زندان» (دارنل مارتین) آغاز کرد که در جشنواره فیلم ساندنس هم مورد توجه قرار گرفت؛ استرلینگ کی. براون به عنوان یکی از پویاترین بازیگران تلویزیونی که پیش از این برنده جوایز امی هم بوده است، جایزه «بازیگر اصلی تلویزیون» را می‌گیرد.

جیمز فرانکوی بازیگر، نویسنده و کارگردان با جایزه «ونگارد» مورد ستایش قرار خواهد گرفت؛ دیانه کروگر که امسال جایزه بازیگری کن را برای «در حال محو شدن» (فاتح آکین) برنده شد، جایزه بازیگر اصلی زن سینما را دریافت می‌کند؛ کمیل نانجیانی که استاد فرمول «خودت انجامش بده» است، جایزه مستقل خلاق را در عرصه‌ سینما از آن خود می‌کند؛ او امسال با نویسندگی و بازیگری در کمدی عاشقانه‌ «ناخوشی بزرگ» حسابی خودی نشان داد؛ و ایسا ری جایزه «ونگارد» را در عرصه‌ فعالیت‌های تلویزیونی کسب می‌کند؛ زنی خودساخته که با مجموعه‌ اینترنتی «بدبیاری‌های دختر سیاه دست‌وپاچلفتی» درخشید و حسابی در کانون توجه قرار گرفت. موفقیت‌های ایسا ری با خلق و بازی در مجموعه‌ی «متزلزل» برای شبکه‌ی «اچ‌بی‌او» ادامه پیدا کرد که حالا به فصل دوم رسیده است و یکی از معدود مجموعه‌های تلویزیونی است که حقیقتاً تنوع و گوناگونی آدم‌های لس‌آنجلسی را در پشت و جلوی دوربین به تحقق رسانده است.

  • ورایتی