هنروتجربه: مراسم آیین دیدار فیلم «هجوم» ساخته شهرام مکری روز دوشنبه ۱۵ آبان در پردیس چارسو برگزار می‌شود.

این مراسم از ساعت ۱۹ با حضور جمعی از سینماگران و اهالی رسانه در پردیس چارسو آغاز می‌شود و پس از امضا پوستر فیلم توسط حاضرین، فیلم «هجوم» به نمایش درمی‌آید.

«هجوم» سومین فیلم بلند شهرام مکری است که در گروه هنروتجربه اکران می‌شود. پیش از این نیز دو فیلم دیگر این کارگردان «ماهی و گربه» و «اشکان، انگشتر متبرک و چند داستان دیگر» در این گروه اکران شده‌اند.شهرام مکری این فیلم را بهار سال گذشته مقابل دوربین برد.گروه بازیگران این فیلم اغلب جوان و تئاتری هستند البته در این فیلم بابک کریمی و عبد آبست هم که در «ماهی و گربه» بازی می‌کردند و بهزاد دورانی و لوون هفتوان ایفای نقش می‌کنند.

شهرام مکری در یادداشتی به بهانه شروع اکران این فیلم در سینماهای هنروتجربه می‌نویسد:« فیلم «هجوم» حاصل یک کار گروهی با همکاری افرادیست که هرکدام از بهترین‌های رشته خود هستند.مجموعه‌ای از بازیگران بی‌نظیر که همه از تئاتر می‌آیند وعواملی صبور وحرفه‌ای در پشت صحنه. برای من به عنوان سازنده این فیلم هیچ امتیازی وجود ندارد مگر اینکه شانس گرد هم آوردن چنین گروهی را داشته‌ام. به همین دلیل بهانه‌ای برای اینکه تصور کنم می‌توانستم اجرای بهتری از این فیلم داشته باشم، نمی آورم .هرچه را که تصور می‌کردم به اجرا درآورده‌ام و اگر کمبودی در فیلم است از من ومتن وایده‌هاست.
«هجوم» ترکیبی از دنیاهای سینمایی مورد علاقه‌ام است.ترکیبی که جهان پیچیده‌ای را ساخته و امیدم به این است که این جهان برای تماشاگر، سخت وغیر قابل نفوذ نباشد. می‌دانم که می‌توان در دیوار سخت آن راه‌های زیادی را برای ورود پیدا کرد.
می‌خواستم در این یاداشت تشکر کنم از مهم‌ترین اعضا این گروه مفصل وکاربلد. اما هر اسمی اسامی دیگر را به دنبال می‌آورد.این گروه مثل یک زنجیر به هم پیوسته شده.پس تنها می‌نویسم که بزرگ‌ترین ترسم این است که در فیلم‌های آینده این همه نیروی زبده وخلاق پیدا نکنم.اما نه. فقط باید سرم را کمی بالا بگیرم وخوب نگاه کنم.آن‌ها همین اطرافند.»

اکران «هجوم» در سینماهای گروه هنروتجربه از دوشنبه ۱۵ آبان شروع می‌شود. اولین سانس نمایش این فیلم در این روز ساعت۱۴ پردیس چارسو است. این فیلم هم‌چنین ساعت ۱۵ در پردیس هویزه مشهد، ساعت ۱۸ در پردیس کوروش،ساعت ۱۹ سینما فرهنگ و ساعت ۲۱ موزه سینما به نمایش در می‌آید.

«هجوم»/کارگردان:شهرام مکری-نویسنده فیلم‌نامه:شهرام مکری،نسیم احمدپور-مدیر فیلم‌برداری:علیرضابرازنده- مدیرصدابرداری،طراحی وترکیب صدا: پرویزآبنار- طراحان لباس:امیراثباتی،نازنین توسلی-مدیرتولید:حسین اکبری -طراح چهره‌پردازی:ایمان امیدواری-موسیقی متن:میلاد موحدیان -برنامه ریز ودستیاراول کارگردان:اسماابراهیم زادگان -جلوه‌های ویژه میدانی:ایمان کرمیان-جلوه‌های ویژه بصری:بهنام خاکسار- عکاس و فیلم‌بردار پشت صحنه:عبدالرضانیکو – بازیگران: بابک کریمی،عبدآبست،الاهه بخشی،بهزاد دورانی،محمدساربان،پدرام شریفی،مهدی اعتماد سعید،لوون هفتوان،میلاد رحیمی،فرازمدیری،سعیدزارعی،محمدبرهمنی،ایمان صیادبرهانی،سجاد تابش،مجیدیوسفی،اسماعیل گرجی،علی میری،رامتین هوشمند،محمدتقی زاده فرید،مجیداسدی،سهیل سهیلی،زهراسلیمیان،فاطمه مرتاضی-مجری طرح ومشاورکارگردان:امیراثباتی -سرمایه گذاران:مریم شفیعی،سپهرسیفی- تهیه کننده:سپهر سیفی