هنروتجربه:امیرحسین علم‌الهدی در گفت‌وگو با خبرگزاری ایسنا، دستاوردهای عضویت گروه هنروتجربه در کنفدراسیون جهانی هنروتجربه را تشریح کرد.

مدیر اجرایی و دبیر شورای سیاست‌گذاری گروه هنروتجربه با تاکید بر این نکته که:« برای ورود به بازارهای جهانی و سازمان‌های بین‌المللی چاره‌ای نداریم که در چنین سازمان‌هایی عضو شویم.» درباره عضویت گروه هنروتجربه در این کنفدراسیون عنوان کرد:« ۴۱ کشور عضو کنفدراسیون جهانی هنروتجربه هستند، کنفدراسیونی که منافع مشترکی را در این گونه سینمایی تعریف می‌کند. بیش از یک سال است که درخواست داده‌ایم و به تازگی آن‌ها موافقت‌شان را اعلام کردند. این سازمان در سراسر دنیا چیزی حدود ۴۰۰۰ سالن و ۲۰۰۰ عضو دارد و مناسبات هنروتجربه و حفظ این نوع سینما را در مقابل سینمای تجاری در دستور کار دارد.»

این مدیر درباره‌ دستاوردهای این عضویت برای سینمای ایران خاطرنشان کرد:« نشست‌ها و جشنواره‌های تخصصی فیلم از جمله کارهای این سازمان است و ما قصد داریم با عضویت در این سازمان در بازار بین‌المللی و سطح دنیا سینمای هنروتجربه کشورمان را مطرح کنیم و در درازمدت از ظرفیت نمایش و بالا بردن سطح دانش چه در داخل و چه در خارج از کشور و برگزاری ورک‌شاپ‌های بین‌المللی، دعوت از اساتید بهره‌مند شویم.»

او در پاسخ به این‌که «آیا قرار است به‌واسطه‌ این عضویت، فیلم‌های گروه «هنروتجربه» در دنیا نیز به نمایش درآیند؟» گفت:«بله! براساس منافع مشترک طرفین، قرار است وارد راهکارهای نمایش فیلم‌ها شویم.»

علم‌الهدی درباره‌ اولین اقدام عملی در پی عضویت در این کنفدراسیون جهانی توضیح داد:«اولین اقدام معرفی تجارب سه سال گذشته این گروه سینمایی در سطح جهان است؛به هرحال ما در سه سال گذشته توانستیم سینمای هنری و تجربی را از طریق ساماندهی حوزه توزیع و نمایش براساس امکانات موجود سینمای ایران را با هزینه حداقل احیاء کنیم و این می‌تواند تجربه مفیدی برای سینماهای کشورهای دیگر باشد.»

مدیر گروه سینمایی «هنروتجربه» هم‌چنین در پاسخ به سوال دیگری که آیا در پی این عضویت، نمایش فیلم‌های خارجی در ایران اتفاق می‌افتد؟»عنوان کرد:«بله! همین روزها هم فیلم «کوه» امیر نادری به‌عنوان یک فیلم خارجی در حال نمایش در سینماهای هنروتجربه است.»