هنروتجربه: فیلم سینمایی «خاطرات پاییزی» از هشتمین جشنواره پنج قاره ونزوئلا دو جایزه دریافت کرد.

به گزارش روابط عمومی فیلم، جایزه ویژه هیات داوران در بخش کارگردانی و موسیقی در هشتمین جشنواره پنج قاره ونزوئلا به «خاطرات پاییزی» تعلق گرفت.این فیلم در این جشنواره با آثاری از از ۲۳ کشور جهان در هفت بخش رقابت کرد.

فیلم سینمایی «خاطرات پاییزی» به کارگردانی علی فخرموسوی و تهیه‌کنندگی سیدامیر سیدزاده و ویکتور ویلهلم فیلم تولید مشترک سینمای ایران، جمهوری چک و اکراین است.این فیلم پیش از این جایزه ارکیده طلایی، بهترین فیلم جشنواره Aab هند و نشان یادبود قربانیان جنگ سازمان ملل و اتحادیه اروپا را از آن خود کرده بود و تاکنون در ۱۲ جشنواره بین‌المللی شرکت داشته و در نوبت اکران آذر ماه سینماهای «هنر و تجربه» است.

«خاطرات پاییزی» قصه دختری را به تصویر می‌کشد که خانه و خانواده‌اش مورد حمله و تجاوز گروه‌های تروریستی قرار گرفته است؛ او که آوارگی، نابینایی و حتی از دست دادن قدرت تکلم را تجربه می‌کند در نهایت می‌تواند آرامش و عشق را در گوشه‌ای دیگر از دنیا در کنار مردمی که خود آسیب دیده از جنگ هستند، بیابد.این فیلم به طور کامل در مرز اکراین و اسلوواکی با بازیگران اروپای شرقی فیلم‌برداری و تمام مراحل فنی آن در اروپا انجام شده است. در فیلم «خاطرات پاییزی» نازنین احمدی شاهپورآبادی به عنوان بازیگر نقش اول زن در کنار بازیگران اروپای شرقی ایفای نقش می‌کند.