هنروتجربه: پیش‌پرده‌ فیلم‌های عجیب‌وغریب هفته‌ گذشته از راه رسیدند؛ از فیلمی که مایکل شانن در آن نقش پاگنده را بازی کرده است با عنوان «پاترزویل» و فیلم بری لارسن با نام «بلوزهای باسماتی» که سفر شخصیت او به هند و ماجراجویی‌هایش را به نمایش می‌گذارد، تا همین فیلم «دزدان دریایی سومالی» که در آن آل پاچینو الهام‌بخش شخصیت اِوِن پیترز شده است تا زندگی‌اش را به خطر بیاندازد.

این فیلم به کارگردانی براین باکلی ظاهراً یکی از آن فیلم‌های تصادفی کارنامه‌ پاچینو است که تا زمان از راه رسیدن تبلیغاتش کسی از حضور آن‌ها باخبر نبوده‌است! به هر حال این فیلم که براساس کتاب غیرداستانی «دزدان دریایی سومالی: درون دنیای مخفی آن‌ها» اثر جی بهادر شکل گرفته است، داستان روزنامه‌نگار جوانی را روایت می‌کند که به‌قدری تحت تأثیر قهرمان زندگی‌اش قرار گرفته که به سومالی سفر می‌کند تا بزرگ‌ترین و مهم‌ترین اثر مطبوعاتی زندگی‌اش را رقم بزند.

چندان غافلگیرکننده نیست که این فیلم بر اساس پیش‌پرده‌اش خیلی خوب به نظر نمی‌رسد و مشخص است که با بودجه‌ای بسیار کم تولید شده است و البته این طور برمی‌آید که پاچینو هم نقش بسیار کوتاهی در فیلم دارد. برکاد عبدی و ملانی گریفیث از بازیگران شناخته‌شده‌ «دزدان دریایی سومالی» هستند که هشتم دسامبر (هفده آذر) روی پرده خواهد رفت تا فرصت حضور در فصل جوایز را داشته باشد!

  • پلی‌لیست