هنر و تجربه: کمدی سیاه مارتین مک‌دونا با نام «سه بیلبرد خارج از ابینگ میزوری» که فرانسیس مک‌دورمند نقش اصلی آن را بازی کرده است، در اولین هفته‌ی نمایشش در طرح اکران محدود به فروشی ۳۲۰ هزار دلاری در چهار سالن سینما دست یافت تا دومین فروش افتتاحیه‌ی بالای سال ۲۰۱۷ را در میان آثار مستقل اکران محدود داشته باشد.

جالب این‌که همین هفته‌ی پیش بود که «لیدی برد» به کارگردانی گرتا گرویگ و با بازی‌های سیرشا رونن و لوری مِت‌کالف با نمایش در چهار سالن به فروش افتتاحیه‌ی چشمگیر ۳۶۴ هزار و ۴۳۷ دلار رسید و در صدر جدول پرفروش‌ترین فیلم‌های مستقل در هفته‌ی اول نمایش جای گرفت.

کمپانی «فاکس سرچ‌لایت» اعلام کرد که در آخرهفته‌ی گذشته فیلم «سه بیلبرد…» بارها بلیتش به پایان رسید و با سالن‌هایی مملو از تماشاگران به نمایش درآمد. این فیلم توجه عموم منتقدان را هم جلب کرده و در سایت «راتن تومیتوز» ۹۵ درصد رضایت منتقدان و ۹۷ درصد رضایت تماشاگران را تأمین کرده است.

مارتین مک‌دونا با فیلم «در بروژ» به شهرت جهانی دست پیدا کرد. مک‌دورمند در «سه بیلبرد…» نقش مادر دختری را بازی می‌کند که پس از تجاوز به قتل رسیده است و مجریان محلی قانون نتوانستند پرونده‌اش را به جایی برسانند. وودی هارلسن، سم راکول، لوکاس هِجِز، پیتر دینکلِج و جان هاکز از دیگر بازیگران فیلم هستند.

  • ورایتی