هنر و تجربه: «نتفلیکس» غول عرصه‌ی پخش آنلاین و مجازی، فیلم جدید یئون سانگ‌هو با عنوان «جنبش فراروانی»/ Psychokinesis را خرید. یئون پیش از این تریلر زامبی‌محور «قطار بوسان» را کارگردانی کرده بود که در سراسر آسیا هم در گیشه مورد استقبال قرار گرفت و هم به طور نسبی منتقدان را راضی کرد.

«جنبش فراروانی» داستان پدری است که به قدرت‌های فراطبیعی‌اش پی می‌برد و می‌کوشد با استفاده از آن‌ها دختر آشفته‌اش را نجات دهد. این فیلم یکی از سه عنوانی است که از «کانتِنتس پاندا»، واحد فروش‌های بین‌المللی کمپانی سرمایه‌گذار و پخش‌کننده‌ی کره‌ای «نِکست انترتینمنت وورلد» خریداری شده است. دو عنوان دیگر «استیل رِین» (یانگ وو‌سئونگ) و «تعقیب» (کیم هونگ‌سان) هستند. البته نتفلیکس پیش از این، فیلمی با نام «پاندورا» را هم از این واحد خریده بود که پس از اکران ماه دسامبر ۲۰۱۶ در کره جنوبی، در ژانویه ۲۰۱۷ آن را عرضه کرد.

نتفلیکس اعلام کرده است که در سال ۲۰۱۸ «جنبش فراروانی» را به مشترکانش در سراسر جهان ارائه می‌دهد. البته نتفلیکس این موضوع را تأیید کرده که هر سه فیلم کره‌ای که امتیاز پخش آن‌ها را به دست آورده است، در کره روی پرده خواهند رفت. راب روی، نایب‌رییس بخش کسب مالکیت این کمپانی می‌گوید: «نتفلیکس به فعالیت‌های گسترده‌اش برای کسب حقوق نمایش و عرضه‌ی محصولات برتر ادامه می‌دهد چرا که ما خود را متعهد به تأمین بهترین آثار سرگرم‌کننده برای مشترکان‌مان در سراسر جهان کرده‌ایم.»

  • ورایتی