هنروتجربه: نهمین فیلم بلند کارنامه‌ کوئنتین تارانتینو، اولین فیلم اوست که خارج از کمپانی‌های میراماکس یا واینستین تولید می‌شود.

به گزارش ددلاین، تارانتینو بالأخره تصمیم خود را گرفت و کمپانی سونی پیکچرز را به‌عنوان تهیه‌کننده و پخش‌کننده فیلم جدیدش برگزید. در پی اتهام‌های متعدد علیه هاروی واینستین، تارانتینو جدایی از استودیوی سابقش را اعلام کرد که تا امروز تهیه‌کننده‌ تمام فیلم‌های او بوده است. پس از اعلام این تصمیم،تمام استودیوهای اصلی به‌جز دیزنی، پذیرای تارانتینو بودند و می‌خواستند به خانه‌ جدید تارانتینو بدل شوند و تا سه روز پیش، پارامونت، سونی و برادران وارنر به عنوان گزینه‌های نهایی باقی مانده بودند.

نهمین فیلم تارانتینو هنوز عنوانی ندارد اما در سال ۱۹۶۹ روی می‌دهد و به‌نوعی با قتل‌های خانواده منسن ارتباط دارد. به گزارش ددلاین، فیلم‌نامه ویژگی‌هایی نزدیک به «داستان عامه‌پسند» دارد و یکی از داستان‌هایش احتمالاً به شارن تِیت می‌پردازد که نقش او هم به مارگو رابی پیشنهاد شده‌است. در ضمن این طور به گوش رسیده که تارانتینو، نقش‌هایی برای ساموئل ال. جکسن، برد پیت، جنیفر لورنس و لئوناردو دی‌کاپریو نوشته است.

محبوبیت تارانتینو، جنگ تمام‌عیاری میان سه کمپانی نام‌برده برای جلب توجه این فیلم‌ساز مطرح به راه انداخته بود. مسئولان کمپانی برادران وارنر به‌جز استفاده از لوگوی سال ۱۹۶۹ استودیو در محیط خارجی، دکور اتاق همایش را هم با اثاثیه‌ای از آن دوران طراحی کرده بودند و این طور با تارانتینو پای مذاکره نشستند. آن‌ها به قدری مشتاق همکاری با این فیلم‌ساز برجسته بودند که حتی بودجه‌ای صد میلیون دلاری، حق نسخه‌ نهایی و سهمی از درآمد فیلم در گیشه را هم به او پیشنهاد کرده بودند.

در هر حال تارانتینو می‌خواهد هرچه زودتر قراردادش را با سونی نهایی کند و از تابستان ۲۰۱۸ تولید را شروع کند. تاریخ نمایش فیلم در سال ۲۰۱۹ خواهد بود و بعید نیست که اولین نمایش این فیلم در جشنواره کن باشد.

  • ایندی‌وایر