هنروتجربه: حجت الاسلام محمدرضا زائری مدیر و کارشناس فرهنگی معتقد است فیلم «بزم رزم» با مرور تجربه‌های گذشته، افقی نو در جهت تدوین سیاست‌های نوین فرهنگی را پیش روی مخاطب به خصوص اهالی فرهنگ و هنر می‌گذارد.

 حجت الاسلام محمدرضا زائری مدیر و کارشناس فرهنگی که به تازگی به تماشای مستند سینمایی «بزم رزم» نشسته است درباره این فیلم مستند گفت: «بزم رزم فیلم ارزشمندی از جهت غنای اطلاعاتی بود که در اختیار تماشاگر می‌گذاشت. از سوی دیگر ترکیب و چیدمان در روایت فیلم بسیار هوشمندانه بود و آغاز و پایانی آرامش بخش داشت.همهٔ دقایقی که این مستند را می‌دیدم به کارکرد درمانی آن فکر می‌کردم چراکه معتقدم این فیلم در فضای این روزها که پر از دلخوری، تلخی، سختی، سوءتفاهم و آزردگی است، بسیار کار آمد است و دیدن این فیلم توسط کسانی که در حوزه مدیریت فرهنگی، سیاست و دین فعالیت می‌کنند، ضروری است و می‌تواند آموزنده و قابل استفاده باشد.»

این مدیر و کارشناس فرهنگی در ادامه با اشاره به مدت زمان فیلم عنوان کرد:«مدت زمان این مستند سینمایی دو ساعت است و با توجه به طولانی بودن اثر، احساس خستگی و یا تکراری بودن موضوع در افراد پیش نمی‌آید. ضمن اینکه حجم اطلاعات دست اول در این فیلم بسیار بالا است و بیننده مدام در حال غافلگیر شدن است. به این معنا که در برخی از لحظات فیلم اوج شادی و لبخند است و بعد بلافاصله لحظات تراژیک از راه می‌رسد و بعد از آن اطلاعات جدید به مخاطب می‌رسد.بنابراین در مستند «بزم رزم» با اثری جذاب و دارای اطلاعات متنوع مواجه بودم و تجربه دیدن این مستند سینمایی برای من تجربه‌ای زیبا، تاثیرگذار و فراموش نشدنی بود.»

او درباره کارکرد مستند سینمایی «بزم رزم» توضیح داد:«:به نظرم مستند سینمایی «بزم رزم» دو کارکرد دارد. نخست این‌که مروری بر تجربه‌های گذشته است که افقی نو در جهت تدوین سیاست‌های نوین فرهنگی را پیش روی مخاطب به خصوص اهالی فرهنگ و هنر قرار می‌دهد و نکته دوم اینکه این فیلم می‌تواند دل‌ها را به هم نزدیک کند. به نظرمن آنچه در پایان فیلم می‌ماند برای مخاطب نام ایران است و همگی برای یک هدف ایستاده‌ایم که نام آن وطن و ارزش‌های ایرانی است. در طول فیلم وقتی نظرات آقای علیزاده را می‌دیدم با خودم می‌گفتم که چقدر من به این بزرگوار نزدیک بودم و نمی‌دانستم.»

حجت الاسلام محمدرضا زائری در پایان افزود: «همدلی و همراهی که در فیلم مطرح شده بود نکته مهمی است که جامعه امروز به آن نیازمند است چراکه متاسفانه شاهد تفرقه و دلخوری‌های بسیاری در سطح جامعه هستیم که ساخت فیلم‌هایی از این دست می‌تواند نقش مهمی در ایجاد همدلی ایجاد کند.»

منبع:خبر آنلاین