هنروتجربه: کمپانی فاکس قرن بیستم مشغول کار روی پروژه سینمایی دیگری در ادامه‌ «قتل در قطار سریع‌السیر شرق» شد؛ فیلمی که بر اساس رمان «مرگ در رود نیل» اثر آگاتا کریستی شکل خواهد گرفت.

استودیو مایکل گرین فیلم‌نامه‌نویس «قتل در قطار…» را دوباره استخدام کرده است تا فیلم‌نامه این فیلم جدید کارآگاهی را هم بنویسد. هنوز قراردادی با کنت برانا امضا نشده است اما انتظار می‌رود که او دوباره روی صندلی کارگردانی بنشیند و نقش خود را هم به عنوان کارآگاه بلژیکی هرکول پوآرو ایفا کند.

«قتل در قطار…» در گیشه عملکرد موفق و قابل اتکایی داشت و در فروش داخلی به رقم پنجاه میلیون دلار و در فروش بین‌المللی به صد میلیون دلار رسید. علاوه بر برانا، از دیگر تهیه‌کنندگان فیلم باید به ریدلی اسکات، مارگ گوردن، سایمن کینبرگ، جودی هافلاند و مایکل شِیفر نام برد.

کتاب «مرگ در رود نیلِ» کریستی، اولین بار در سال ۱۹۳۷ منتشر شد؛ سه سال بعد از «قتل در قطار…». پوآرو در این داستان برای تعطیلات به مصر رفته است که با قتلی در رود نیل مواجه می‌شود که نتیجه‌ یک مثلث عاشقانه است. البته این کتاب در سال ۱۹۷۸ مورد اقتباس سینمایی قرار گرفت و پیتر یوستینوف در نقش پوآرو در کنار بت دیویس، میا فارو، مگی اسمیت، آنجلا لنزبری، جرج کندی، جین برکین، جک واردن و دیوید نیوِن قرار گرفت. با وجود چنین ترکیب بازیگران پرستاره‌ای فیلم در گیشه فقط چهارده میلیون دلار فروخت؛ و اسکار بهترین طراحی لباس را هم به دست آورد.

  • ورایتی