هنر و تجربه: هر کسی که فیلم‌های جیم کری را دیده باشد می‌داند که او فوق‌العاده بامزه و خنده‌دار است؛ اما هر کسی مصاحبه‌های ویدئویی او را دیده باشد می‌داند که او همیشه خندان نیست.

این بازیگر  سرشناس پیش از این هم در سال ۲۰۰۴ درباره افسردگی‌اش صحبت کرده بود؛ جایی که به اخبار سی‌بی‌اس گفته بود: «احساس می‌کنم کمی دچار یأس شده‌ام و با ناامیدی زندگی را به‌سر می‌کنم.» اما او ظاهراً این روزها در وضعیت بهتری قرار گرفته است چون در گفت‌وگوی تازه‌اش به فروکش کردن شرایط پایدار قبل اشاره کرده و گفته است: «حالا گاهی وقت‌ها شادم!»

این حرف‌ها در گفت‌وگوی کری با «آی نیوز» مطرح شده که به بهانه‌ی مستند جدید نتفلیکس با نام «جیم و اندی: جهان باقی» صورت گرفته است؛ فیلمی که به طور کلی روی جیم کری متمرکز است و به طور خاص بر تجربه‌هایش در زمان تولید «مردی روی ماه» (میلوش فورمن، ۱۹۹۹). کری در ادامه می‌گوید: «در حال حاضر دچار افسردگی نیستم. اما سال‌ها آن را تجربه کردم. اگر هم دچار افسردگی شوم به‌سرعت برطرف می‌شود و آن قدر باقی نمی‌ماند که مثل گذشته مرا در بر بگیرد و در خودش غرق کند.»

این حرف‌ها برای کسانی که نگران وضعیت این بازیگر بودند خبر خوبی به حساب می‌آید چون او در سال‌های اخیر چند بار در مراسم‌های رسمی و پرزرق‌وبرق هالیوودی از بی‌معنایی‌شان گفته بود و همین چند وقت پیش هم در مصاحبه‌ای بر فرش قرمز گفته بود: «این جور چیزها هیچ معنایی ندارند.»

  • ایندی‌وایر