هنر و تجربه: «اچ‌بی‌او» به‌تازگی پیش‌پرده مستندی با نام «آندره غول» را عرضه کرده است که همان طور که از عنوانش برمی‌آید درباره مرد غول‌پیکری به اسم آندره است. جیسن هِهیر کارگردان این فیلم است که یکی از تهیه‌کنندگان اجرایی‌اش، بیل سیمِنز، طرفدار دوآتشه و برجسته‌ کشتی حرفه‌ای است.

راوی صحنه‌هایی که در پیش‌پرده عرضه شده‌اند، درباره سوژه‌ فیلم می‌گوید: «او واقعاً بزرگ‌ترین سلبریتی جهان بود. او توأمان یک انسان واقعی و یک شمایل اسطوره‌ای است.» آندره رنه روسیموف کشتی‌گیری بود که بازیگر شد. او در یکی از بزرگ‌ترین مسابقه‌هایش در برابر ۹۳ هزار تماشاگر جنون‌زده‌ی رقابت‌های «رسل‌مانیای سوم» در سیلوردوم در برابر هالک هوگان قرار گرفت؛ مسابقه‌ای که در آن هوگان توانست او را بلند کند و به زمین بکوبد!

از فیلم‌های سینمایی آندره می‌توان به «کونان ویرانگر» (ریچارد فلایشر، ۱۹۸۴) و «عروس شاهزاده» (راب راینر، ۱۹۸۷) اشاره کرد. سیمِنز درباره این مستند چنین اظهار نظر کرده است: «هر کسی که مسیرش با او تداخل پیدا کرده است، داستانی از آندره دارد؛ و معمولاً چندتا هم دارد! من بسیار خوش‌حالم که توانستم با همکاری هِهیر کارگردان و دیگران، داستان شگفت‌انگیز آندره را یک بار برای همیشه بازگو کنیم.»

مستند «آندره غول» بهار آینده از شبکه‌ «اچ‌بی‌او» پخش خواهد شد.

  • ایندی‌وایر