هنروتجربه: وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی بر عدم دخالت و ورود مصداقی و مستقیم وزیر و معاونان در صدور مجوزها و اعتماد به شوراهای تخصصی و قانونی تاکید کرد.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی آیین تکریم و معارفه معاونان پیشین و جدید معاونت امور هنری این وزارتخانه برگزار شد.در بخشی از این مراسم سیدعباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با تاکید بر استمرار اقدامات مثبت این معاونت در دوره جدید عنوان کرد:« در دوره پیش رو نوع مدیریت مورد توجه است. مدیریت نباید وزیر محور و معاون محور باشد بلکه باید به سمت برنامه محوری و ساختارمندی حرکت کنیم.»

او افزود: «در دوره های گذشته فرایند بسیاری از صدور مجوزها در بخش‌های مختلف این وزارتخانه با دخالت‌های افراد بالا دستی همراه بود، ولی در دولت یازدهم این رویه برچیده شد و در این دولت نیز این روش ادامه خواهد داشت. اعتماد به معاونان و مدیران کارآمد و اهالی فن و هیات‌های علمی در انجام امور این وزارتخانه از اولویت‌ها است.سیاست وزیر درباره اکران و مجوزها، اتکا و اعتماد به شوراهای تخصصی است و به صورت موردی ورود نمی‌کند.»

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در ادامه تاکید کرد: «مبنای حرکت باید بر اساس نقشه راه باشد. باید برنامه قابل دفاع در انجام امور داشته باشیم.»

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به این نکته که:«نیازمند دفاع از حقوق هنرمندان و اجرای قانون به صورت همزمان هستیم»،اظهار داشت:« هم باید حافظ حقوق هنرمندان بود، زیرا آن‌ها وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی را به عنوان پناهگاه خود در امور هنری خود می‌دانند و هم باید حافظ قانون بود، زیرا قانون خط روشنی از تفاهم اجتماعی را ایجاد می کند. بنابراین صیانت همزمان از این دو از اهمیت بالایی برخوردار است. پاسداری از هنر ایرانی نیز یکی دیگر از اولویت‌ها است. توجه به هنر ایرانی در عین عدم انکار هنر مدرن، کلاسیک و پسا مدرن مهم است. صیانت از هنر بومی رویکرد همه دولتها و ملت‌ها است. باید بتوانیم از هنر ایرانی در قالب های ملی، اقوام و نواحی صیانت کنیم.»

صالحی هم‌چنین عنوان کرد: «توجه همزمان به پیشکسوتان هنر و نسل جدید و نوظهور یکی دیگر از موضوعاتی است که باید در این دوره به آن توجه داشت. ترکیب این دو با یکدیگر اتفاقات بسیار خوبی را در این حوزه رقم می زند و توازن میان این دو نسل نقش بسزایی در مسیر ارتقای هنر کشور دارد.»