هنروتجربه: اگر شما هم فکرتان مشغول پوستر به‌تازگی منتشرشده‌ «بازیکن شماره یک آماده باش» شده است که در آن چنین به نظر می‌رسد که تای شریدن پاهای بلند عجیب‌وغریبی دارد، حالا می‌توانید از تماشای نخستین پیش‌پرده فیلم لذت ببرید که روز گذشته به بهانه‌ جشنواره ناستالجا در اینترنت و فضاهای مجازی عرضه شد.

اقتباس استیون اسپیلبرگ از رمان ارنست کلاین به همین نام، داستان یک بازی واقعیت مجازی را روایت می‌کند که ویترینی از فرهنگ عامه‌ دهه‌ ۱۹۸۰ را پیش روی تماشاگرانش قرار می‌دهد؛ از فیلم‌های «بازگشت به آینده» و «مد مکس» گرفته تا شخصیت‌های فرِدی کروگر و… و این همان چیزی است که از کارگردانی چون اسپیلبرگ برمی‌آید که آثار خودش در آن روزگار، الهام‌بخش آثار متفاوتی از «سوپر هشت» تا مجموعه تلویزیونی «چیزهای غریب» در سال‌های اخیر شده است.

در این فیلم شریدن نقش وید واتس را بازی کرده است؛ جوانی خودسر که در کلمبوس ایالت اوهایوی سال ۲۰۴۵ زندگی می‌کند و بازدیدش از «اوئسیس» تنها گریز او از زندگی روزمره پرزحمت در اواسط قرن ۲۱ است. اولیویا کوک، بن مندلسون، تی. جی. میلر، سایمن پگ و مارک ریلنس از دیگر بازیگران فیلم هستند که سی‌ام مارس ۲۰۱۸ اکران خواهد شد.

  • ایندی‌وایر