هنروتجربه: اولین جشنواره بین‌المللی تلویزبونی کن/ Cannes International Series Festival مجموعه‌ افتتاحیه‌اش را انتخاب کرد: «حقیقت درباره کاروبار هری کوئبرت» با بازی پاتریک دِمپسی، کریستین فروزث و ستاره مستقل خوش‌آتیه بن اِشنِتزِر.

این جشنواره تلویزیونی که با عنوان «مجموعه‌های کن»/ Canneseries هم شناخته می‌شود، از چهارم آوریل ۲۰۱۸ (پانزده فروردین ۱۳۹۷) در Palais des Festivals آغاز به کار خواهد کرد و تا یازدهم آوریل ادامه خواهد داشت. اولین قسمت مجموعه‌ «حقیقت درباره…» که روی پرده خواهد رفت، توسط فیلم‌ساز مطرح فرانسوی ژان‌ژاک آنو کارگردانی شده است که بیش‌تر با فیلم‌های «سیاه و سفیدِ رنگی» (۱۹۷۶)، «نام گل سرخ» (۱۹۸۶)، «خرس» (۱۹۸۸)، «عاشق»‌ (۱۹۹۲) و «هفت سال در تبت» (۱۹۹۷) شناخته می‌شود.

مجموعه‌ «حقیقت درباره…» داستان هری کوئبرت (دِمپسی) را روایت می‌کند؛ چهره‌ای در عرصه ادبیات که ناگهان خودش را متهم به قتل دختری می‌بیند که سال‌هاست ناپدید شده است. این مجموعه که خارج از مسابقه به نمایش درمی‌آید، با حمایت بخش تلویزیون مترو گولدوین مِیِر بر اساس رمان اروپایی پرفروش جوئل دیکر در قالب ده قسمت تولید شده است.

رقابت اصلی «مجموعه‌های کن» میان ده سریالی خواهد بود که اولین نمایش‌های جهانی‌شان را در این رویداد پشت سر خواهند گذاشت. این مجموعه‌ها باید اولین فصل‌شان باشد و اگر انگلیسی، آمریکایی یا فرانسوی هستند تا به حال پخش نشده باشند.

  • ایندی‌وایر