هنروتجربه: امید نعمتی یکی از خوانندگان گروه پالت از علاقه‌اش به سینمای شهرام مکری و فیلم‌های «ماهی و گربه» و «هجوم» و مستند «بزم رزم» می‌گوید.

امید نعمتی که در فیلم «ماهی و گربه» هم با شهرام مکری همکاری داشته‌است در گفت‌وگویی با سینما سینما  از علاقه‌اش به سینمای مکری می‌گوید و تاکید می‌کند:« «ماهی و گربه» و «هجوم» از فیلم‌هایی‌ هستند که به آن‌ها علاقه زیادی دارم.»

او هم‌چنین درباره تاثیر سینما بر موسیقی عنوان می‌کند: «همه ما می‌دانیم که تاثیر سینما بر موسیقی و همین طور تاثیر موسیقی بر سینما فوق العاده است. این نکته ای است که طی سال های اخیر بیش از قبل هم شده است. این دو حوزه در طول تاریخ تاثیر بسزایی بر هم داشته اند. شما می‌بینید در کنسرت راجر واترز همان اندازه که موسیقی وجود دارد، سینما هم حضور دارد. خودم در رشته نقاشی تحصیل کرده‌ام. اما سینما و موسیقی برای من جایگاه ویژه‌ای داشته است.»

امید نعمتی درباره علاقه‌اش به سینما هم توضیح می‌دهد: «به عنوان یک مخاطب عام که سینما را خیلی دوست دارم و به آن توجه می‌کنم. سینمای شهرام مکری را می‌پسندم. «ماهی و گربه» و «هجوم» از فیلم‌هایی‌ هستند که به آن‌ها علاقه زیادی دارم.بسیاری می گویند فیلم «هجوم» به اندازه «ماهی و گربه» جذاب نبود اما نظر من کاملا بر عکس است. این نظر درباره آقای فرهادی و «درباره الی» هم صدق می کند. به نظر من «درباره الی» بهترین فیلم آقای فرهادی بوده است. سینمای اصغر فرهادی را خیلی دوست دارم. فیلم «بزم رزم» هم یکی از آن فیلم‌های مورد علاقه من است.»