هنر و تجربه: آخرهفته گذشته گروهی از علاقه‌مندان، اخبار مربوط به اکران «جنگ‌های ستاره‌ای: آخرین جِدای» را دنبال می‌کردند اما گروهی هم از تماشای پیش‌پرده «موتورهای مرگبار» لذت بردند؛ یک اکشن علمی‌خیالی نیوزیلندی/ آمریکایی به کارگردانی کریستین ریورز و با مشارکت پیتر جکسن به عنوان یکی از تهیه‌کنندگان و نویسندگان.

البته کارگردان فیلم‌اولی «موتورهای مرگبار» بیش از دو دهه در صنعت نمایش سابقه دارد و بیش‌تر به عنوان یک هنرمند بخش تهیه‌ استوری‌برد با جکسن همکاری داشته و فصل‌های اکشن فیلم‌های «هابیت‌ها» را هم فیلم‌برداری کرده است. به هر حال «موتورهای مرگبار» اقتباسی از رمان فیلیپ ریو است که اولین کتاب در یک مجموعه چهارجلدی به شمار می‌رود.

داستان فیلم در روزگاری هزاران سال پس از نابودی تمدن بشری می‌گذرد؛ جایی که انسان‌های باقی‌مانده به شیوه جدیدی از زندگی رسیده‌اند و شهرهای متحرک غول‌پیکر روی زمین سیر و بی‌رحمانه از شهرهای کوچک‌تر تغذیه می‌کنند. در این میان، تام ناتس‌وورثی (رابرت شیهان) یکی از آدم‌هایی است که پس از برخورد با یک فراری خطرناک به نام هِستِر شا (هِرا هیلمر) باید برای بقای خودش تلاش کند.

«موتورهای مرگبار» که با توجه به فهرست بازیگرانش فیلمی ستاره‌محور نیست، چهاردهم دسامبر ۲۰۱۸ (۲۳ آذر ۱۳۹۷) روی پرده سینماها خواهد رفت. هیوگو ویوینگ، جیهی، رونِن رافتری، لی‌لا جرج، پاتریک مالاهاید و استیون لنگ از دیگر بازیگران فیلم هستند.

  • پلی‌لیست