هنروتجربه: اولین جلسه کانون فیلم سوره به «ائو/خانه» به کارگردانی اصغر یوسفی‌نژاد از گروه هنروتجربه اختصاص یافت. کانون فیلم سوره با هدف نمایش فیلم‌های برتر ایرانی و خارجی در دانشگاه سوره تهران تشکیل شده‌است.

این فیلم دوم دی ماه در سالن سینمای شهید فهمیده دانشگاه سوره تهران به نمایش درآمد. پس از پایان نمایش فیلم نیز جلسه پرسش و پاسخ آن با حضور اصغر یوسفی‌نژاد، مریم جلالی (از اساتید دانشگاه)، عبدالحسین شفقی (دبیر کانون فیلم سوره) و دانشجویان برگزار شد‌. در این نشست در زمینه پیش تولید، تولید، پس تولید و هم‌چنین در زمینه چگونگی شخصیت‌پردازی در فیلم‌نامه و انتخاب شخصیت‌ها و دیگر موارد صحبت شد.

یوسفی‌نژاد در صحبت‌های خود به دو عنصر مهم برای ساخت یک فیلم خوب و کم هزینه در محیط آکادمیک اشاره کرد و گفت:« اولین نکته ضروری فرصتی است که می‌توان برای فیلم‌نامه گذاشت و دومی مربوط به  فرصتی می‌شود که باید برای کار با بازیگرانی گذاشت که هزینه بر نباشند.»

او در مورد این‌که چرا فیلم به زبان آذری ساخته شده است،توضیح داد: «در هر منطقه‌ای زبان یک مولفه و شاخص فرهنگی اصل است. زبان می‌تواند یکی از پایه‌ها و ستون‌های مهم اصالت یک کار هنری باشد و پایه دیگر آن هم این است که فیلم‌ساز باید خودش باشد. ساخت فیلم به زبان‌های مختلف هیچ ضرری به هیچ‌کس در سینمای ایران نمی‌زند بلکه آن را که بسیار شریف، غنی و محکم‌تر از آنی که هست،می‌کند. در واقع همان‌طور که  اعتقادی به سینمای تهران ندارم، خودم را  به‌عنوان فیلم‌ساز تبریز هم مطرح نمی‌کنم بلکه در مورد سینمای ایران صحبت می‌کنم.»

یوسفی‌نژاد هم‌چنین در پاسخ یکی از دانشجویان در مورد دلیل این نوع شخصیت پردازی عنوان کرد: «در سینمای ایران شاخص من آقای عباس کیارستمی و در سینمای خارج از ایران، اینگمار برگمن است. مِتد من در دیالوگ‌نویسی این است که دیاگولی را که در عمرم نشنیدم وارد فیلم نمی‌کنم.»

در پایان با تقدیم لوح تقدیر و دسته گلی از طرف دانشکده هنر و کانون فیلم دانشگاه از اصغر یوسفی‌نژاد قدردانی شد.