هنروتجربه: فیلم «فروشنده» به کارگردانی اصغر فرهادی در فهرست ۲۰ فیلم برتر اکران شده در آمریکا قرار گرفت.

وب‌سایت راتن تومیتوز فیلم «فروشنده» را به عنوان یک از فیلم‌های موفق اکران شده در سال ۲۰۱۷ اعلام کرد. این وب‌سایت براساس تعداد نقدهای مثبت نوشته شده بر فیلم‌ها از سوی منتقدین، فیلم‌ها را رده‌بندی می‌کند. براین اساس، از ۱۷۰ نقدی که بر فیلم «فروشنده» نوشته شده، حدود ۹۶ درصد آن مثبت بوده‌ و این فیلم به همین دلیل در این فهرست و در کنار فیلم‌هایی چون «دانکرک»، «جنگ ستارگان»، «مرا به نام خودت صدا بزن»، «کوکو»،«لیدی برد»،«جنگ ستارگان: آخرین جدای» ، «بچه راننده» و… قرار گرفته‌است.

سایت سینمایی متاکریتیک نیز در فهرست برترین‌های سال ۲۰۱۷، مستند «چهره‌ها مکان‌ها» به کارگردانی «آنیس واردا» و «جی.آر» با امتیاز ۸۵ در رتبه نخست جای گرفته و پس از آن «زن شگفت‌انگیز»، «دانکرک»، «لیدی برد»، «مرا به نامت صدا کن»، «فاکس‌ترات»، «پروژه فلوریدا»، «ماجرای فانتوم»، «کتابخانه عمومی نیویورک» و «به او مورگان می‌گوئیم» در رتبه‌های بعدی قرار گرفته‌اند.

فیلم «فروشنده» در این فهرست با امتیاز ۸۵ از سوی ۳۶ منتقد در رتبه سی‌وسوم قرار گرفته و مستند «رویاهای دم صبح» ساخته مهرداد اسکویی نیز یا همین امتیاز از ۹ منتقد سینمایی در جایگاه سی‌ونهم برترین فیلم‌های سال ۲۰۱۷ قرار گرفته است.