هنروتجربه: پس از یک ماهی که صرف مرور نظر منتقدان درباره برترین فیلم‌های سال میلادی گذشته شد، حالا نوبت به خود فیلم‌سازان رسیده است تا به‌واسطه حضورشان در نظرسنجی‌های صورت‌گرفته از انتخاب‌های آن‌ها آگاه شویم و فهرست‌های‌شان از آثار برتر سال را مرور کنیم.

معدود کارگردانانی (از جمله مارتین اسکورسیزی) هستند که عاشق صحبت کردن درباره فیلم‌ها هستند و می‌توانند این کار را با شور و دانشی نظیر گیرمو دل تورو انجام دهند. فهرست ده فیلم برتر او از سال ۲۰۱۷ شامل آثار محبوب و تحسین‌شده‌ای می‌شود که بحث‌انگیز شدند و در کانون توجه قرار گرفتند؛ اما علاوه بر این، فیلم‌های کوچک‌تری را هم در خود جای داده است از جمله اثر دوست‌داشتنی، بی‌رحمانه و قدرندیده‌ی است. کریگ زالر با عنوان «جنجال در بلوک ۹۹ زندان» یا فیلم فانتزی مکزیکی «ببرها نترسیده‌اند» به کارگردانی ایسا لوپز که در محافل هنری و جشنواره‌ها حسابی تحسین شد و جایزه برد، اما هنوز مورد توجه پخش‌کننده‌های آمریکایی قرار نگرفته است!

به هر حال فهرست ده فیلم برتر گیرمو دل تورو از این قرارست: ۱- داستان یک روح ۲- لیدی برد ۳- دانکرک ۴- سه بیلبرد بیرون ابینگ میزوری ۵- بگریز ۶- داستان‌های مایروویتز ۷- اوقات خوش ۸- ببرها نترسیده‌اند ۹- اینگرید به غرب می‌رود ۱۰- جنجال در بلوک ۹۹ زندان

  • پلی‌لیست