هنر و تجربه: زاویه دولان در حالی فهرست فیلم‌های برترش از سال میلادی گذشته را منتشر کرده است که طرفداران او  منتظر تماشای جدیدترین فیلمش با عنوان «مرگ و زندگی جان اف. دانووِن» هستند؛ و حالا آن‌ها می‌توانند فیلم‌های پیشنهادی کارگردان محبوب‌شان را در این فرصت تماشا کنند.

فهرست دولان بدون ترتیب است اما غافلگیرکننده نیست که فیلم ترسناک موفق «آن» هم در آن دیده می‌شود چون همان طور که از این فهرست هم برمی‌آید، او نظر مثبتی درباره آثار این ژانر دارد. در این میان، دولان علاقه خاصی به سینماگران مؤلف دارد و آن را با انتخاب فیلم‌های گیرمو دل تورو، استیون اسپیلبرگ، لوکا گوادانینو و یورگوس لانتیموس نشان داده است.

دولان از کمدی سیاه متفاوت و موفق مارتین مک‌دونا با نام «سه بیلبرد بیرون ابینگ میزوری» هم لذت برده است اما نگین درخشان فهرست او نئو-وسترن فوق‌العاده «ویند ریور» اثر تریلر شریدن است که بالأخره جایی و توسط کسی مورد توجه قرار گرفت؛ فیلمی که در کل فصل جوایز مورد بی‌توجهی قرار گرفته است. هشت فیلم برتر زاویه دولان بدون ترتیب عبارتند از: لیدی برد، شکل آب، کشتن گوزن مقدس، ویند ریور، پست، آن، مرا به اسم خودت صدا بزن و سه بیلبرد بیرون ابینگ میزوری.

  • پلی‌لیست