هنر و تجربه: ریدلی اسکات در هفته‌های اخیر درباره موضوع‌های متفاوتی با نشریه ورایتی صحبت کرد، از نظرش درباره این‌که کمپانی دیزنی چه کسی را باید برای کارگردانی فیلم‌های «جنگ‌های ستاره‌ای» انتخاب کند تا این‌که چرا «بلید رانر ۲۰۴۹» در گیشه عملکرد بهتری نداشت.

اما اسکات در گفت‌وگوی تازه‌اش با گاردیئن درباره فیلم متفاوت جدیدش «همه پول‌های دنیا» اظهار نظرهای جالب توجهی کرده است؛ در این فیلم ابتدا کوین اسپیسی در نقش جی. پل گتی بازی کرده بود که پس از اتهام‌های جنسی متعدد به او، اسکات تصمیم گرفت کریستوفر پلامر را جایگزین کند تا فیلمش در فصل جوایز قربانی مسائل فرامتنی نشود. اسکات به گاردیئن گفته است که حیف شد مجبور به گرفتن چنین تصمیمی شد.

اسکات می‌گوید: «من از بعضی ویژگی‌های شخصی او آگاه بودم اما در نهایت به من ربطی نداشت. من هرگز شاهد رفتار بی‌جا و زشتی از او نبودم. اما او بازیگر خیلی خوبی است. تصمیم من تقریباً بی‌درنگ بود. تلفن را برداشتم و با کریستوفر تماس گرفتم و از او خواستم تا در نیویورک همدیگر را ببینیم. همان شب او را دیدم. من هرگز یک مشکل را بزرگ نمی‌کنم و فقط به دنبال راه‌حل می‌روم. فیلم‌سازی این را به شما می‌آموزد.»

البته این حرف‌ها به این معنی نیستند که اسکات از شنیدن اخبار مربوط به بی‌اخلاقی‌های احتمالی اسپیسی آزرده نشد. اسکات می‌گوید که وقتی از اخبار مطلع شد «احساس ناخوشایند عمیقی در درونش احساس کرد.»

  • ایندی‌وایر