هنر و تجربه: ریدلی اسکات فیلم خودش درباره دزدیدن جان پل گتی سوم با عنوان «همه پول‌های دنیا» را ساخت که دقیقاً بر اساس داستان حقیقی هم نبود؛ و همان طور که در عنوان‌بندی فیلم اشاره شده با تغییرها و افزوده‌هایی – به بهانه افزایش هیجان سینمایی – همراه شده است.

در این شرایط همان طور که سینمادوستان می‌دانند دنی بویل هم روی مجموعه تلویزیونی‌ای با عنوان «اعتماد» کار می‌کند که زندگی خانواده گتی را محور ماجراهایش قرار داده است. در حالی که هنوز مشخص نیست مجموعه بویل چه‌قدر به وقایع اصلی نزدیک خواهد بود، اما تردیدی نیست که زمان طولانی‌تر، فرصت کاوش هرچه بیش‌تر در پیچیدگی‌های این شخصیت‌ها را فراهم خواهد آورد.

سایمن بوفوی فیلم‌نامه‌نویس در تور زمستانی انجمن منتقدان تلویزیون، به خبرنگاران گفت: «معمای بزرگ این است که آن‌ها چه چیزهایی کم دارند. این شخصیت‌ها می‌کوشند حفره‌های بزرگ و عظیمی که در روح و روان هر یک وجود دارد را با پول، مواد مخدر و… پر کنند. در واقع این فقدان همدلی و نبود فهم احساسات انسانی بررسی شده است.»

دانلد ساترلند در این مجموعه نقش بزرگ خاندان را بازی کرده است؛ همان نقشی که کریستوفر پلامر در فیلم (به جای کوین اسپیسی) ایفا کرد. داستان درباره یکی از غول‌های عرصه تجارت است که در واکنش به درخواست باج آدم‌رباهایی بی‌اعتناست که نوه‌اش را دزدیده‌اند؛ و در شرایطی که خبری از پدر نیست، مادر اوضاع را تحت کنترل می‌گیرد و می‌کوشد جان پسرش را نجات دهد.

«اعتماد» از ۲۵ مارس (۵ فروردین) توسط اف‌اکس عرضه خواهد شد.

  • پلی‌لیست