هنروتجربه: بری جنکینز و چادویک بوسمن دست به دست هم داده‌اند تا تریلر تازه‌ای با عنوان «تبعیدی»/ Expatriate را خلق کنند. به گزارش ددلاین کارگردان اسکاری «مهتاب»، بوسمن را در فیلمی هدایت می‌کند که به عنوان «تریلری بین‌المللی درباره یک هواپیماربایی در دهه ۱۹۷۰» توصیف شده است. بوسمن فیلم‌نامه را با همکاری لوگن کولز نوشته است.

«تبعیدی» دومین پروژه سینمایی بزرگی است که جنکینز پس از کسب اسکار بهترین فیلم با «مهتاب» در سال ۲۰۱۶ درگیر تولید آن می‌شود. پروژه قبلی، اقتباسی از رمان جیمز بالدوین با عنوان «اگر بیل استریت می‌توانست حرف بزند» است که جنکینز نویسندگی، کارگردانی و تهیه‌کنندگی آن را برای آناپورنا پیکچرز انجام می‌دهد. تولید فیلم از پاییز گذشته شروع شده است و ترکیب بازیگران شامل کی‌کی لین، تایونا پریس، رجینا کینگ و براین تایری هنری می‌شود. این فیلم امسال آماده نمایش عمومی می‌شود.

بوسمن هم با شخصیت بلک پنتر، عضوی جدایی‌ناپذیر از جهان سینمایی مارول شده‌است؛ ابرقهرمانی که در ماه مارس اولین فیلم مستقل خودش را به کارگردانی راین کوگلر (سازنده «فروت‌وِیل» و «کرید») روی پرده سینما خواهد دید. بوسمن اولین حضورش در قالب این شخصیت ابرقهرمانی را در «کاپیتان آمریکا: جنگ داخلی» تجربه کرد و در دنباله‌اش هم ظاهر شد.

  • ایندی‌وایر