هنروتجربه: فیلم سینمایی «کوپال» به کارگردانی کاظم ملایی در تازه‌ترین نمایش جهانی خود، دوم فروردین ماه ۱۳۹۷ در بخش مسابقه‌ آثار سینمایی دهمین جشنواره‌ فیلم ترنتون آمریکا به نمایش درمی‌آید.

جشنواره‌ فیلم ترنتون در دهمین دوره‌ برگزاری خود ۵۳ فیلم در قالب‌های سینمایی، مستند، کوتاه و انیمیشن از ۱۶ کشور دنیا نمایش می‌دهد.

این جشنواره هر ساله توسط انجمن فیلم ترنتون آمریکا برگزار شده و مهم‌ترین هدفش نمایش تازه‌ترین و خلاقانه‌ترین آثار فیلم‌سازان سراسر جهان است. این رویداد سینمایی تلاش می‌کند که ضمن آشنایی مردم آمریکا با فیلمسازان مستقل دنیا، ارتباط مستقیمی نیز بین صاحبان اثر و مخاطبان جشنواره ایجاد کند.

«کوپال» اولین فیلم بلند کاظم ملایی در مقام تهیه‌کننده و کارگردان است که هفته‌ گذشته توانست پروانه‌ نمایش سینمایی خود را اخذ کرده تا به اکران عمومی درآید. این فیلم هفته‌ آینده در نوزدهمین جشنواره‌ فیلم‌های مستقل ژنو (جشنواره‌ فیلم سیاه) به عنوان فیلم اختتامیه این رویداد به نمایش درمی‌آید. لوون هفتوان، نازنین فراهانی، پوریا رحیمی سام و سگی به نام شارون از بازیگران اصلی این فیلم به شمار می‌آیند.

به غیر از فیلم سینمایی «کوپال» که در نخستین روز این جشنواره در بخش مسابقه‌ آثار سینمای داستانی به نمایش درمی‌آید، شش فیلم کوتاه از ایران نیز در بخش‌های دیگر این جشنواره به روی پرده می‌روند. فیلم‌های کوتاه داستانی «وقت نهار» (علیرضا قاسمی)، «آینه‌های پریده رنگ» (سالم صلواتی)، «آن مرد با اسب آمد» (حسین ربیعی دستجردی) و انیمیشن‌های کوتاه «لایت سایت» (سید مسلم طباطبایی) و «در باد می‌وزد» (هژیر اسعدی) و مستند کوتاه «بافندگان خیال» (صادق جعفری) نیز به نمایش درمی‌آیند.

دهمین جشنواره‌ ترنتون آمریکا از تاریخ ۲۲ تا ۲۵ مارس برابر با ۲ تا ۵ فروردین در شهر ترنتون ایالت نیوجرسی آمریکا برگزار می‌شود.