هنروتجربه: مراسم معارفه معاونان انیمیشن و مستند مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی با حضور مدیرعامل، جمعی از مدیران مرکز گسترش و جامعه سینمای انیمیشن کشور برگزار شد.

به گزارش  روابط عمومی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، در ابتدای مراسم سیدمحمدمهدی طباطبایی‌نژاد توضیحاتی را در مورد این دو معاونت ارائه داد و در ادامه علیرضا گلپایگانی،بهرام عظیمی وروانبخش صادقی نکاتی را در مورد معاونت انیمیشن بیان کردند.

در بخش دیگری از این مراسم امیرمحمد دهستانی معاونت انیمیشن مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی پس از دریافت حکم خود گفت: بسیار خوشحالم که معاونت انیمیشن مرکز گسترش راه‌اندازی شد. بحث حضور انیمیشن در سینما و سینما در انیمیشن کلید اصلی این معاونت است. ذهنیت ما تولید سینمایی است و می‌خواهیم حداقل یک فیلم سینمایی انیمیشن و حداکثر سه فیلم پر فروش در سال تولید کنیم. از تولیداتی که در چارچوب سینمای کودک و نوجوان باشد حمایت حداکثری خواهد شد از جمله آثار با ارزش ویدیویی که ما در ایران از آن محروم هستیم و باید در این مقطع به آن توجه کنیم.در سینما اصل بر کیفیت است و باید اثری تولید کنیم که مخاطب آن را به اثر خارجی ترجیح دهد و مسلما باید ویژگی‌های بومی و اعتقادی ما را داشته باشد.»

معاونت مستند این مرکز نیز به مرتضی رزاق‌کریمی سپرده‌شده است. او هم در سخنانی اظهار کرد: «حضور در حوزه‌ انیمیشن مرکز  گسترش برای من یک فرصت بود. در این چند سال آموزه‌های بسیاری کسب کردم و برای من به عنوان یک فرد بی‌تجربه بسیار جذاب بود ضمن این‌که درس‌های اخلاقی و سینمایی بسیاری گرفتم.»

او در پایان درباره وجه مشترک انیمیشن و مستند عنوان کرد:« آینده سینمای جهان به این دو شاخه تعلق دارد اما متاسفانه در کشور ما مغفول مانده‌اند. آرزو دارم به زودی شاهد موفقیت‌های روزافزون در حوزه انیمیشن باشیم که البته حضور آقای دهستانی نویدبخش موفقیت‌های بزرگ‌تری در انیمیشن است.»