هنروتجربه: اولین نسخه ترمیم شده و دیجیتالی آثاری از کارگردانان مطرح سینما چون سیدنی لومت، ویم وندرس،یاسوجیرو اوزو…. در بخش کلاسیک جشنواره فیلم برلین ۲۰۱۸ به نمایش در می‌آید.

بخش کلاسیک جشنواره فیلم برلین از تاریخ ۱۶ فوریه(۲۷ بهمن)  با نمایش فیلم صامت «قانون کهن» به کارگردانی ای.اِی دوپونت محصول سال ۱۹۲۳ افتتاح می‌شود.

«بهشت برفراز برلین»/زیر آسمان برلین ساخته ویم وندرس که موفق به کسب جایزه بهترین کارگردانی از جشنواره فیلم کن شد و مورد توجه و استقبال منتقدان هم قرار گرفت، از فیلم‌هایی است که با فرمت دیجیتالی ۴K ترمیم شده و در این دوره از جشنواره برلین به نمایش در می‌آید.

«قرن بیستم من» اولین ساخته الدیکو انیادی فیلم‌ساز مجارستانی است که سیاه و سفید ساخته شده و ادای دینی به سینمای صامت است در این بخش بر پرده می‌رود.

از سیدنی لومت کارگردان شاخص سینمای فرانسه هم نسخه ترمیم شده فیلم «وضعیت رفع خطر» در بخش کلاسیک شصت‌وهشتمین جشنواره فیلم برلین به نمایش در می‌آید.

«دُرناها پرواز می‌کنند» به کارگردانی میخائیل کالاتازوف، اولین محصول اتحادیه جماهیر شوروی است که در عرصه بین‌المللی به موفقیت رسید، فیلم دیگر این بخش است.

سال ۱۹۹۳ فیلم «زندگی بر اساس آگفا» به کارگردانی آی دایان به دلیل جسارت و صداقت، مورد تمجید هیات داوران بین‌المللی جشنواره فیلم برلین قرار گرفت و حالا پس از ۲۵ سال نسخه ترمیم شده این اثر دوباره در برلیانه حضور دارد.

در بخش کلاسیک جشنواره برلین هم‌چنین تماشاگران فرصت تماشای فیلم «توکیو گرگ و میش» ساخته یاسوجیرو اوزو  کارگردان صاحب سبک ژاپنی را دارند.

شصت‌وهشتمین جشنواره بین‌المللی فیلم برلین از تاریخ ۱۵ تا ۲۵ فوریه ۲۰۱۸ (۲۶ بهمن تا ۶ اسفند) در آلمان برگزار می‌شود و امسال تام تیکور کارگردان آلمانی ریاست هیات داوران بخش رقابتی جشنواره را بر عهده دارد.