هنروتجربه: حسین ابوالصدق از روند صداگذاری فیلم سینمایی «امیر» خبر داد و گفت که تاکنون ۸۰ درصد از صداگذاری این فیلم به کارگردانی نیما اقلیما به پایان رسیده است.

حسین ابوالصدق صداگذار سینما در گفت‌وگو با خبرگزاری مهر درباره جدیدترین فعالیت‌های خود گفت: «در حال حاضر مشغول صداگذاری فیلم سینمایی «امیر» به کارگردانی نیما اقلیما هستم که به سی و ششمین جشنواره ملی فیلم فجر راه یافته و تاکنون ۸۰ درصد از کارهای آن به پایان رسیده است و تا اوایل هفته آینده دی سی پی فیلم «امیر» را می‌کشیم.»

او در ادامه گفت: «امیر یک فیلم اجتماعی با موضوعی جذاب و به روز است. این فیلم متفاوت از سوژه‌های سینمایی است که این روزها به طور مرتب در آثار ما تکرار می‌شوند. از همین رو مخاطبان به طور مرتب با «امیر» همذات‌پنداری می‌کنند و بر اساس تصور خود از آن نتیجه می‌گیرند. ضمن اینکه موضوع این فیلم چیزی است که این روزها خانواده‌ها همواره با آن درگیر هستند. «امیر» درباره عواطف انسانی است که در جامعه ما مرده یا سرد شده است و خانواده‌ها اعم از همسر، فرزند و … درگیر آن هستند.»

ابوالصدق با اشاره به کار صداگذاری این اثر بیان کرد: «صداگذاری «امیر» کار بسیار سختی بود. با توجه به اینکه امکان صدابرداری از بالا برای این فیلم وجود نداشت، همه صدابرداری‌های آن از پایین انجام شده است و این موضوع کار صدابرداری و صداگذاری را سخت می‌کرد.»

این صداگذار ادامه داد: «نیما اقلیما کارگردان فیلم اولی است اما فیلم او به عنوان یک اثر اول شناخته نمی‌شود، زیرا یک فیلم حرفه‌ای سر و شکل‌دار با بازی‌ها و لوکیشن‌های خوب است. اکثر دوستانی که جدیدا ما به آ‌‌ن‌ها کار اولی می‌گوییم آثار خوبی دارند و بسیار پیشرفت کرده‌اند. البته من هم با دوستانی که ساخت اثر اول‌شان را تجربه می‌کنند راحت‌تر هستم. زیرا آن‌ها به روزتر شده‌اند. بر همین اساس راحت‌تر حرف یکدیگر را متوجه می‌شویم. ضمن این‌که به قضیه فیلمسازی حرفه‌ای‌تر نگاه می‌کنیم و به همین ترتیب نتیجه کار خوب می‌شود.»