هنروتجربه: ششمین شماره از دوره جدید مجله هنروتجربه با تصویری از کیانوش عیاری و بهناز جعفری به بهانه نمایش فیلم «بیدارشو آرزو» در گروه هنروتجربه، منتشر شد.

در این شماره به نقد فیلم‌های اکران شده در هنروتجربه، گزارش‌های مختلفی از جلسات نقد و بررسی، آیین دیدار با عوامل فیلم‌ها و مسائل مربوط به این گروه سینمایی پرداخته شده است. این شماره با یادداشت منوچهر محمدی با عنوان «مرزهای  سینمای هنروتجربه»، آغاز می‌شود و پس از آن در گزارش «از شنبه‌های هنروتجربه تا نمایش خانگی» به فعالیت‌های این گروه سینمایی در دی‌ماه پرداخته شده است.

سیدرضا صائمی  یادداشتی درباره «بازنمایی موسیقی در سینمای هنروتجربه» و بهرنگ ملک محمدی در «سینما هرگز نلرزید!» درباره زلزله اخیر تهران به عنوان سرفصل تازه‌ای برای سینمای داستانی مطالبی را نوشته‌اند.

احمد طالبی‌نژاد، جابر قاسمعلی، محسن آزرم، سحر عصرآزاد، ، عزیزالله حاجی‌مشهدی، منوچهر دین‌پرست، علی نعیمی، علیرضا نراقی درباره «بیدارشو آرزو»، رویا فتح‌الله‌زاده، منوچهر دین‌پرست درباره «دختر…پدر…دختر»، فریبا اشویی و محمدی‌نیا درباره «نسیان»، احمد طالبی‌نژاد، عزیزالله حاجی‌مشهدی، زهرا مشتاق، ندا قوسی درباره «هجوم»، سحر عصرآزاد، ساسان گلفر و محمد تقی‌زاده درباره «فیلم‌های کوتاه آیدا پناهنده»، رضا حسینی و یاسمن خلیلی‌فرد درباره «تمارض»، حمیدرضا گرشاسبی، علی نعیمی و مینو خانی درباره «کله سرخ»، عزیزالله حاجی‌مشهدی درباره «انزوا» مطالب و نقدهای کوتاهی نوشته‌اند.

در این شماره به فیلم‌های «شبح کژدم» ، «بانی لیک گم شده»، «گوتینگ آمریکایی»، «پسران وحشی»، پرداخته شده است. محمد حقیقت کتاب «روزگار فرخ » نوشته سعید نوری و نیوشا صدر کتاب «فیلم مردم‌نگار» نوشته کارل هایدر را معرفی کرده‌اند.

از گفت‌وگوهای منتشر شده در این شماره نیز می‌توان به گفت‌وگو با کیانوش عیاری کارگردان «بیدار شو آرزو»، پناه‌برخدا رضایی کارگردان «دختر…پدر…دختر»، محسن آخوندپور کارگردان «نسیان» و بخش دوم گفت‌وگویبهنام بهزادی و  ابراهیم مختاری کارگردان «برگ جان» اشاره کرد.

شماره ششم هنروتجربه هم اکنون در کیوسک‌ها مطبوعاتی و مراکز ارایه محصولات فرهنگی در دسترس علاقه‌مندان است.