هنروتجربه: خسرو معصومی که امسال با فیلم سینمایی «کار کثیف» در جشنواره فیلم فجر حضور دارد، درباره موسیقی این فیلم گفت: «موسیقی «کار کثیف» را استاد حسین علیزاده ساخته است و پیمان یزدانیان در این فیلم و در بخش ساخت موسیقی حضور ندارد. ما همواره با آقای یزدانیان کار می‌کردیم. اما این بار ترجیح دارم که با آقای یزدانیان و حسن‌دوست همکاری نداشته باشیم. به همین دلیل در خدمت آقای علیزاده بودیم.»

معصومی در گفت‌وگو با سینماسینما درباره موضوع فیلم عنوان کرد:«این فیلم درباره بیکاری و مهاجرت جوانان در جامعه است. فیلم سوژه دست نخورده‌ای دارد و باعث شگفتی اهالی رسانه می‌شود. دوست دارم نظر اهالی رسانه را راجع به فیلم بدانم. اکنون نمی‌توانم بگویم که فیلم خوب است یا نه اما عقیده دارم سوژه خوبی را انتخاب کردیم. اکثر بازیگرانی که در این فیلم حضور دارند انتخاب اول من بودند. یعنی زمانی که فیلمنامه را می‌نوشتم بازیگرانم را هم انتخاب کرده بودم. البته برای نقش پدر خانواده شخص دیگری را مد نظر داشتم اما نشد و آقای فیاضی انتخاب بعدی من بودند.»

او ادامه داد: «آرزوی من این است که هر ۲۲ فیلم موفق باشند. اما موضوعی که در فیلم ما به آن پرداخته می‌شود قطعا جذابیت‌هایی دارد که کمتر در سینمای ایران به آن پرداخته شده است. بحث بیکاری و مهاجرت جوانان در این فیلم به صورت ویژه به آن پرداخته شده است. اما موضوعاتی در فیلم است که نمی‌توانم بازگو کنم منتظر می‌مانم تا مخاطبان این موضوع را کشف کنند. قصه فیلم ما دست نخورده‌است. از نظرتعداد لوکیشن هم به صورت غیر منتظره و ویژه‌ای عمل کرده‌ایم. تقریبا در بیشتر شهرهای مازندران وچند شهر ترکیه فیلم‌برداری داشتیم. قصه فیلم ما در جاده و فضاهای طبیعی روایت می‌شود.»

کارگردان فیلم «کار کثیف» درباره جشنواره فجر گفت: «به عقیده من جشنواره فجر باید کاخ جشنواره داشته باشد. مهم‌ترین موضوع هم همین هست. برای مثال کاخ شانگهای نزدیک به ۱۹ دوره است که کاخ جشنواره است و تغییری نداشته و هم‌چنان ثابت است. چرا کاخ جشنواره هر سال باید در مکان متفاوتی باشد. البته این سلیقه دبیر جشنواره است . اما صبر می‌کنم و بعد از جشنواره نظر می‌دهم. اما من هم معتقدم که سینمای رسانه باید خلوت باشد و اهالی این حوزه با آرامش فیلم‌ها را ببینند. نباید افراد متفرقه وارد کاخ جشنواره شوند.»

«کار کثیف» سیزدهمین فیلم بلند سینمایی خسرو معصومی است که در آن بازیگرانی چون رضا فیاضی، پدرام شریفی، لوون هفتوان، خیام وقار کاشانی، اکبر معززی و شاهرخ فروتنیان ایفای نقش می‌کنند.

برچسب‌ها: