هنر و تجربه: سم ریمی با این‌که به عنوان تهیه‌کننده سرش را گرم کرده است اما از سال ۲۰۱۳ و فیلم «آز بزرگ و مقتدر» تا امروز روی صندلی کارگردانی نشسته بود.

اما در این مدت نام پروژه‌های مختلفی به گوش رسید از جمله بازسازی «یک پیام‌آور» (ژاک اودیار)، «جنگ جهانی ۳»، یک فیلم سرقتی با نام «استورم‌فال» و پروژه‌ای درباره مثلث برمودا که هیچ‌کدام عملی نشدند. حالا خبر رسیده است که سم ریمی درگیر پروژه تازه‌ای شده است که در کل با دنیای فانتزی اغلب آثار او نیز هم‌خوانی دارد و احتمال به سرانجام رسیدنش بالاست.

ریمی قرار است اقتباسی از کتاب‌های «سرگذشت کینگ‌کیلر» اثر پت راث‌فاس را جلوی دوربین ببرد که تا این‌جا لین‌مانوئل میراندا و نویسنده منبع اقتباس فیلم، از جمله تهیه‌کننده‌های پروژه هستند. داستان کتاب اول درباره موسیقی‌دان جوانی با استعدادی سحر‌انگیز است که به بدنام‌ترین جادوگری بدل می‌شود که دنیای پیرامونش به خود دیده است.

طبق اخباری که درباره اقتباس از این مجموعه کتاب شنیده می‌شود، «شوتایم» هم قصد دارد مجموعه‌ای را در قالب سرآغاز تولید کند که ماجراهایش پیش از وقایع کتاب‌ها روی می‌دهند؛ به عبارت ساده‌تر، هالیوود در حال سرمایه‌گذاری روی پروژه‌ای در حدواندازه‌های «بازی تاج‌وتخت» است. لیندسی بیر که «تبدیل‌شوندگان: آخرین شوالیه» را در کارنامه دارد، یک سال پیش برای نگارش فیلم‌نامه انتخاب شد اما در حال حاضر مشخص نیست که همچنان در پروژه باقی مانده است یا نه.

  • پلی‌لیست