هنر و تجربه: اووه بول یک کارگردان آلمانی علاقه‌مند به بازی‌های ویدئویی است که منتقدان معمولاً از آثارش ابراز انزجار کرده‌اند و او هم احساس مشابهش به آن‌ها را ابراز کرده است!

به گزارش «ونیتی فِر» این کارگردان که بارها مورد تمسخر قرار گرفته است به «دانلد ترامپ کارگردانان» ملقب است و فیلم‌های بد و نکوهش‌شده‌ای مانند «پستی»، «بلوبِرِرلا» و «بِلادرِین» را در کارنامه دارد. اووه بول که می‌توان او را اد وود قرن ۲۱ سینما هم تلقی کرد، بیش از یک سال پیش بود که از فیلم‌سازی بازنشسته شد چون بر این باور است که «بازار سینمایی مرده است.» او حالا پا به صنعت تغذیه گذاشته است و به قول خودش رستوران‌دار موفقی است.

اما جدیدترین هدفی که بول به او حمله‌ور شده است، یکی از فیلم‌سازان بزرگ و جاه‌طلب معاصر است: پل تامس اندرسن. اما بول در توییتی اندرسن را به کینه‌ورزی متهم کرده و این‌که او به قدری از او شاکی بوده است که طرح پوسترش برای فیلم شکست‌خورده «بِلادرِین» (۲۰۰۵؛ که خیلی‌ها آن را بدترین فیلم ۲۵ سال اخیر می‌دانند) را دزدیده است! اما چرا اندرسن باید از بول کینه گرفته باشد؟ به ادعای بول همه چیز به پادکست انتقادی اخیر او درباره «رشته خیال»/ «جامه شبح» برمی‌‌گردد. اما سؤال مهمی که باقی می‌ماند این است که اندرسن اصلاً چرا باید پادکست کسی مثل بول را درباره فیلمش گوش کند!

  • پلی‌لیست