هنر و تجربه: آیرا ساکس فیلم‌ساز مستقل تحسین‌شده برای هفتمین فیلم بلندش قصد دارد به جاده بزند. تولید این درام با عنوان «تعطیلات خانوادگی» از ماه اکتبر در پرتغال آغاز خواهد شد.

ساکس که پیش از این با فیلم تحسین‌شده‌ی «مردان کوچک» (۲۰۱۶) به جشنواره فیلم ساندنس رفته بود، این بار ترکیبی از بازیگران محبوب همیشگی‌اش را در کنار همکاران جدیدی قرار داده است تا بازیگران نامزد اسکاری مانند ایزابل هوپر، گرگ کینیئر و جرمی رنیئر و بازیگر برنده اسکاری چون ماریسا تومی در کنار آندره ویلم (بازیگر فیلم‌های آکی کوریسماکی از جمله «لو آور») قرار بگیرند.

این درام خانوادگی توسط ساکس و همکار فیلم‌نامه‌نویس قدیمی‌اش موریسیو زاکاریاس نوشته شده است و درباره سه نسل از یک خانواده است که در جریان سفر تعطیلات‌شان در شهر سینترا پرتغال (شهری تاریخی که با باغ‌های انبوه و ویلاها و کاخ‌های قصه‌پریانی‌اش شناخته می‌شود) تجربه‌ای را پشت سر می‌گذارند که زندگی‌شان را دستخوش تغییر می‌کند.

«تعطیلات خانوادگی» توسط سعید بن سعید و میشل مرکت و کمپانی تولیدی‌شان در پاریس با عنوان «اس‌بی‌اس پروداکشنز» تهیه و تولید خواهد شد. تهیه‌کننده اجرایی همیشگی ساکس یعنی لوکاس یواکین هم به‌واسطه‌ی کمپانی‌اش «سیکرِت اِنجین» در این پروژه مشارکت دارد.

  • ایندی‌وایر