هنروتجربه:مراسم اعطای جوایز سینمایی بفتا امشب (هجدهم فوریه) برگزار می‌شود و در این میان شانس دو فیلم «فروشنده» و «او» برای کسب جایزه بهترین فیلم خارجی از دیگر آثار بیشتر است.

«فروشنده» به کارگردانی اصغر فرهادی و فیلم «او» ساخته پل ورهوفن یک بار دیگر هم در اسکارهشتاد و نهم رقیب بسیار نزدیک هم بودند که این رقابت به نفع فیلم«فروشنده» پایان یافت و اسکار بهترین فیلم خارجی به آن تعلق گرفت و حالا پیش بینی‌های جوایز آکادمی فیلم بریتانیا (بفتا) ۲۰۱۸ نیز حاکی از آن است که این دو فیلم شانس‌های اصلی شاخه بهترین فیلم خارجی هستند.

وب سایت پیش‌بینی جوایز «Goldderby» اعلام کرده فیلم «او» با شانس ۴ به ۹ که حاصل از نظرسنجی از ۱۶۰۰ کاربر و شش خبرنگار متخصص است بالاترین شانس را برای کسب جایزه بهترین فیلم غیرانگلیسی از هفتادویکمین دوره جوایز بفتا را دارد و پس از آن با اختلاف کم فیلم «فروشنده» به کارگردانی اصغر فرهادی قرار دارد که شانس ۲ به ۹ برای آن پیش‌بینی شده است.

«اول پدرم را کشتند» ساخته آنجلینا جولی به نمایندگی از سینمای کامبوج، «کنیز» ساخته پارک چان-ووک از کره جنوبی و «بی‌عشق» ساخته آندری زویاگینتسف از روسیه، دیگر نامزدهای شاخه بهترین فیلم غیرانگلیسی جوایز بفتا هستند.فرهادی پیش از این در سال ۲۰۱۲ نیز با فیلم «جدایی نادر از سیمین» نامزد کسب جایزه بهترین فیلم جوایز بفتا شده بود.

مراسم اعطای جوایز هفتادویکمین دوره جوایز بفتا امشب (هجدهم فوریه) در لندن برگزار می‌شود.