هنر و تجربه: «کایرا کجاست؟» که سال گذشته در جشنواره ساندنس اولین نمایش جهانی‌اش را تجربه کرد، بالأخره با اولین پیش‌پرده/ تریلرش از راه رسید تا از ششم آوریل (هفده فروردین) به صورت محدود روانه سالن‌های سینما شود.

«کایرا کجاست؟» به کارگردانی اندرو دوسانمو به خاطر بازی میشل فایفر در نقش اصلی و فیلم‌برداری بردفورد یانگ (که فیلم قبلی دوسانمو با عنوان «مادر جرج» و همین طور «آن‌ها بی‌گناه‌اند؟»، «سلما»، «ورود» و فیلم جدید مجموعه جنگ‌های ستاره‌ای با نام «سولو: داستانی از جنگ‌های ستاره‌ای» را هم در کارنامه دارد) تحسین شده است.

اما داستان درباره کایرا جانسن است؛ زنی بیوه و میانسال که به آپارتمان مادر سالخورده‌اش در بروکلین نقل مکان می‌کند. این اتفاق در حالی روی می‌دهد که او در جست‌وجوی کار و در تلاش برای ایستادن روی پای خودش هم هست. اما با مرگ ناگهانی مادر، کایرا از لحاظ مالی و احساسی بدون پشتیبان می‌شود و گزینه‌های بسیار محدودی برایش باقی می‌ماند که هیچ‌کدام خوب نیستند.

«کایرا کجاست؟» ششمین تجربه اندرو دوسانمو (عکاس و فیلم‌ساز نیجریه‌ای) در مقام کارگردان است که پیش از این فیلم، با درام‌های «شهر بی‌قرار» (۲۰۱۱) و «مادر جرج» (۲۰۱۳) هم به جشنواره ساندنس رفته بود. کیفر ساترلند و سوزان شپرد از دیگر بازیگران فیلم هستند.

  • ایندی‌وایر