هنر و تجربه: حالا که دی ریس برای اقتباس سینمایی‌اش با فیلم مستقل تحسین‌شده‌ «مادبوند» به طور مشترک با ویرجیل ویلیامز در رشته بهترین فیلم‌نامه اقتباسی نامزد جایزه اسکار شده است، طبیعی به نظر می‌رسد که پروژه بعدی‌اش هم اقتباسی از رمان جون دیدیئن با نام «آخرین چیزی که او می‌خواست» باشد.

دی ریس در این پروژه دوباره با کاشن اِلوِس تهیه‌کننده، همکاری می‌کند و اگر اولین اخبار غیررسمی تأیید شود، آن هاتاوی بازیگر نقش اصلی فیلم خواهد بود؛ بازیگر اسکاری که نقش النا مک‌من را بازی می‌کند، گزارشگر واشینگتن پست که در رقابت‌های انتخاباتی سال ۱۹۸۴ درگیر یک توطئه شد.

دیدیئن یکی از تحسین‌شده‌ترین نویسندگان نسل خودش است اما پیش از این، فقط از یکی از کتاب‌هایش در سینما اقتباس شده و آن هم اثر خردکننده‌ای است با عنوان Play It as It Lays. دیدیئن که بیش‌تر برای آثار غیرداستانی‌اش شناخته می‌شود مانند مجموعه مقاله‌های «آلبوم سفید» و «خمیده رفتن به سوی بیت‌لحم»، چند رمان دیگر هم نوشته است، از جمله «دموکراسی» و «ران ریور». علاوه بر این‌ها، او چند فیلم‌نامه را هم با مشارکت همسرش جان گرگوری دان نوشته است مثل «ترس در نیدل پارک» و «ستاره‌ای متولد می‌شود».

  • ایندی‌وایر